خبرگزاری کار ایران

| 18:37   
کد خبر : ۱۳۹۷۵۰۹
مدیرکل راهداری استان:

استفاده از ناوگان حمل و نقل قزوین در اربعین 49 درصد افزایش یافت

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین گفت: میزان اعزام زائران و ناوگان حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین در اربعین امسال نسبت به طرح اربعین سال گذشته ۴۹ درصد رشد داشته است.

استفاده از ناوگان حمل و نقل قزوین در اربعین 49 درصد افزایش یافت

به گزارش ایلنا، جواد حق لطفی با اعلام این خبر افزود: ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای این استان در طرح اربعین حسینی امسال ۱۶ هزار و ۲۴۰ زائر را در مسیر رفت و ۱۶ هزار و ۶۸۲ زائر را در مسیر بازگشت جابه جا کرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین اضافه کرد: در این مدت برای جابه جایی این تعداد زائر ۴۶۵ برگ صورت وضعیت برای ناوگان حمل و نقل جاده‌ای استان در مسیر رفت و ۴۳۹ برگ صورت وضعیت در مسیر برگشت به قزوین صادر شد.

وی عنوان کرد: با توجه به موج بازگشت زائران و حجم بالای تردد به ویژه در روزهای پایانی تعدادی از دستگاه‌های جمعیت هلال احمر، سازمان اتوبوسرانی شهرداری و شرکت‌ها نیز برای بازگشت زائران به کار گرفته شد.

این مسئول در ادامه به ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده از سوی این اداره کل در قالب کمیته حمل و نقل و سوخت ستاد اربعین پرداخت و گفت: در اجرای طرح نیز با بازدیدهای منظم از پایانه مسافربری، استقرار ۶ تیم در مرز مهران و فرآیند سکوداری و رسیدگی به شکایات زائران انجام شد.

حق لطفی افزود: به منظور ارایه خدمات هرچه بهتر به زائران در طول اجرای این طرح نسبت به آماده‌باش مراکز معاینه فنی خودروهای سنگین، آماده سازی راهدارخانه‌های طول مسیر و استقرار گشت‌های راهداری جهت نظارت بر خدمات به زائران و بازدید از مجتمع‌های خدماتی رفاهی اقدام شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز