کد خبر: 1329236 A

معاون استانداری لرستان :

۴ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان پروژه در استان افتتاح و کلنگ زنی شده است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان گفت: ۴ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان پروژه در استان افتتاح و کلنگ زنی شده است.

۴ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان پروژه در استان افتتاح و کلنگ زنی شده است

به گزارش ایلنا ، سیروس ابراهیمی روز جمعه - بیست یک بهمن -  در آیین کلنگ زنی فاز دوم شرکت صنایع غذایی دریاچه گهر لرستان، با اشاره به اینکه در دهه فجر امسال بالغ بر ۴ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان پروژه و طرح افتتاح و کلنگ زنی شده است، عنوان کرد: امروز هم‌ کلنگ فاز دوم صنایع غذایی گهر لرستان در قالب کارتن سازی بر زمین زده شد.

وی افزود: صنایع غذایی گهر در مساحتی معادل ۱۳۵ هکتار ایجاد شده که ۳۵ هکتار آن محصور و ۶ هکتار آن سوله است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان گفت: این مجموعه که سال ۸۷ راه اندازی شده به دلیل مشکلاتی که گروه امیر منصور آریا ایجاد کرده بود، تحت تملک بانک ملی قرار گرفت.

ابراهیمی بیان کرد: بانک‌ملی هم نتوانست اقدام خاصی برای برون رفت مشکلات مجموعه انجام دهد، تا اینکه امسال با سرمایه‌گذاری هلدینگ گلرنگ صنایع غذایی گهر از شرایط قبلی خارج شد.

وی افزود: پس از یک سال مذاکره و جلسه کلنگ زنی ایجاد خط تولید کارتن با ظرفیت تولید روزانه ۵۰۰ تن کارتن در روز و با سرمایه‌گذاری ۲ هزار میلیارد تومان آغاز شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان اشتغال‌زایی این مجموعه را در فاز اول ۵۰۰ نفر عنوان کرد و گفت: طبق توافقی که با مدیرعامل مجموعه داشتیم قرار است یک شهرک صنعتی خصوصی در صنایع غذایی گهر ایجاد شود.

ابراهیمی در پایان صحبت‌های خود خاطر نشان کرد: صنایع غذایی گهر در یکی از بهترین نقاط استان جانمایی شده است، انتظار‌می‌رود سرمایه‌گذار بهترین استفاده را از این مجموعه در راستای تولید و اشتغال داشته باشد.

 

 

انتهای پیام/
اشتغال دهه فجر زمین صنایع غذایی مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر