خبرگزاری کار ایران

ایلنا گزارش می دهد:

وقوع حادثه، سرکارگر یزدی را روانه زندان کرد/ نیاز به ۶۵ میلیون تومان برای آزادی از زندان

asdasd
کد خبر : ۱۴۷۴۲۳۵

وقوع حادثه برق گرفتگی برای کارگر بتن ریزی، سرکارگر جوان یزدی را روانه زندان کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از یزد، رضا جوان ۳۳ ساله‌ای است که در کارِ بتن ریزیِ ساختمان فعالیت می کرد و از همین شغل مخارج زندگی خود و پدر و مادر پیرش را تامین می کرد.

وی برای اجرای یک پروژه ساختمانی که حدودا دو ماه از عملیات بتن ریزی آن گذشته بود و عملیات سقفِ طبقهِ اول این ساختمان را شروع کرده بود، ۳ کارگر را به خدمت گرفت تا در انجام این کار به او کمک  کنند اما طبق نقشه، ساختمان احداثی در فاصله دو متری از یک شبکه برق فشار قوی (۲۰ کیلو وات) و به ارتفاع ۱۲ متر یعنی در حریم آن شبکه قرار گرفته بود که برای اجرای این عملیات می بایست مجری کار این موضوع را به اطلاع مسئولان اداره برق می رساند تا آنها اقدامات احتیاطی لازم را از قبیل قطع برق یا تغییر موقت مسیر یا روکش کردن خطوط مجاور ساختمان با مواد عایق مناسب را انجام دهند که متاسفانه این اقدام صورت نگرفت.

پس از استقرار کامیون جهت بتن ریزی، جمال اپراتور دستگاه بتن ریز بر روی سقف ساختمان مستقر شده و کنترل دستگاه بتن ریز را نیز از بالای شبکه برق فشار قوی عبود داده و سر دستگاه بتن ریز را نیز به کارگری دیگر به نام صادق می دهد و او نیز مشغول هدایت و پخش بتن به روی سقف می شود که ناگهان به دلیل نزدیک شدن دکل پمپ به شبکه برق فشار قوی دستگاه برق دار شده و صادق دچار برق گرفتگی می شود که این حادثه منجر به سوختگی شدید و در نهایت قطع پای وی می‌شود.

طبق نظر کارشناسان رسمی دادگستری  ۳ عامل در حادثه مذکور دخالت داشتند که اولین دلیل عدم اتخاذ تدابیر و تمهیدات ایمنی نظیر قطع برق و یا عایق کردن خطوط و دومین دلیل، عدم نظارت بر امور ساختمانی و بی احتیاطی اپراتور به دلیل وارد کردن دکل پمپ در ناحیه برق فشار قوی و سومین دلیل نیز به کارگیری اپراتور فاقد گواهی مربوطه و پروانه مهارت فنی که در نهایت مدیر عامل شرکت بتن ریزی به لحاظ به کار بردن پمپ بتن در حریم برق فشاز قوی و عدم اتصال آن به سیم ارت به میزان ۶۰ %،  پیمانکار مجری ساختمان به میزان ۲۰%، رضا نیز به دلیل به کارگیری حادثه دیده در شرایط نا ایمن کار به میزان ۲۰% مقصر شناخته شدند.

در پی شکایت زیان دیده و بر اساس حکم دادگاه رضا به پرداخت مبلغ ۱۱۵ میلیون تومان دیه محکوم شده که به دلیل عجز در پرداخت این مبلغ متاسفانه روانه زندان شده است.

با دعوت از صادق وی مبلغ ۵۰ میلیون تومان از خواسته خود را گذشت کرده و هم اکنون با پرداخت مبلغ ۶۵ میلیون تومان رضا از زندان آزاد می شود.

خیرینی که تمایل دارند در آزادی این زندانی یاری گر ستاد مردمی دیه استان یزد باشند می‌توانند از طریق واریز مبالغ به شماره کارت مجازی این ستاد به شماره  ۵۰۴۱۷۲۷۰۶۶۶۶۶۶۶۸  به نام ستاد دیه استان یزد اقدام کنند و شماره تماس ۳۶۲۹۸۲۰۰ روابط عمومی ستاد دیه استان یزد پاسخگوی سئوالات شما نیکوکاران ارجمند خواهد بود.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز