خبرگزاری کار ایران

| 07:11   
کد خبر : ۱۳۹۲۳۰۸

امضای تفاهم نامه راه اندازی نخستین مرکز توسعه احیای نوآورانه در البرز

تفاهم نامه همکاری راه اندازی نخستین مرکز توسعه احیای نوآورانه کشور (اینوتاد) در زمینه نهادهای تامین مالی، موسسات حقوقی و مشاوره مدیریت و استارتاپ ها و پلتفرم های حوزه احیا با همت و تلاش مذیران پارک علم و فناوری البرز امضا شد.

امضای تفاهم نامه راه اندازی نخستین مرکز توسعه احیای نوآورانه در البرز

به گزارش ایلنا از البرز، سید امیر حسین مدنی نماینده دولت در نهضت احیای واحدهای اقتصادی  و معاون توسعه روستایی  و مناطق محروم کشور به مناسبت هفته دولت با حضور در پارک علم و فناوری البرز از واحد احیا شده ایده پردازان جاوید پردیس و همچنین دو مجموعه احیاگر سینا ماندگار فناور و مرکز تولید و توسعه قراردادی وینوا بازدید کرد.

براساس این گزارش، تفاهم نامه همکاری راه اندازی نخستین مرکز توسعه احیا نوآورانه کشور(اینوتاد)  بین سازمان تجاری سازی فناوری و اقتصاد دانش بنیان جهاد دانشگاهی و نهضت احیای واحدهای راکد با هدف همفکری، همکاری، هم افزایی و مشارکت طرفین در حوزه استفاده از ظرفیت های علمی و فناورانه سازمان و جهاد دانشگاهی به منظور احیای مبتنی بر نوآوری واحدهای اقتصادی منعقد شد.

مدت این تفاهمنامه از تاریخ امضاء به مدت سه سال شمسی دارای اعتبار است که با توافق طرفین قابل تمدید است.

 معاون توسعه روستایی  و مناطق محروم کشور  در مراسم امضای این تفاهم نامه گفت: تاکنون 5700 واحد اقتصادی خرد، کوچک، متوسط و بزرگ در سراسر کشور با ظرفیت فعالسازی اشتغال برای بیش از 124 هزار نفر و احیای دارایی و سرمایه های راکد به میزان 135 هزار میلیاد تومان احیا شده است.

وی ادامه داد: 35 هزار میلیارد تومان منابع مالی از طریق فعال سازی ابزار خرید اعتباری در صنعت پتروشیمی نیز تامین شده و تخصیص بیش از  6000 میلیارد تومان تسهیلات برای واحدهای اقتصادی مساله دار نیز در حال پیگیری است.

مدنی ایجاد و فعال سازی ابزار های تامین مالی صندوق احیا، تامین مالی جمعی، تامین مالی  زنجیره تامین و صندوق در صندوق را از دیگر عملکردهای نهضت احیای واحدهای اقتصادی عنوان کرد و افزود: تامین بیش از هزار میلیارد تومان منابع مالی مورد نیاز احیا واحدهای اقتصادی از طریق سکوهای تامین مالی جمعی نیز از دیگر اقدامات انجام شده در این حوزه بوده است.

نماینده دولت در نهضت احیای واحدهای اقتصادی با بیان اینکه بیش از 300 پرونده پیچیده حقوقی و بانکی به سرانجام رسیده است گفت: شناسایی احیاگران واحدهای اقتصادی از طریق ایجاد و ساماندهی شبکه احیاگران 3200 نفری در کشور انجام شده است.

طراحی و تصویب 3 سطح دوره آموزشی احیاگر، برگزاری دوره توانمند سازی احیا گران، تهیه و تدوین بسته جامع ظرفیت های سیاستی وحمایتی دولت از واحدهای اقتصادی، ترجمه و تدوین 4 جلدکتاب علمی و پایه در حوزه احیا و طراحی پلتفرم و زیست بوم احیا واحدهای اقتصادی نیز از دیگر اقداماتی بود که در این مراسم عنوان شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز