خبرگزاری کار ایران

| 11:48   
کد خبر : ۱۳۷۲۹۵۷
در گفت و گو با ایلنا عنوان شد؛

مهار حریق شهرک صنعتی شوش پس از جدال هفت ساعته ۵۰ آتش نشان/ مشارکت ۴ شهرستان در اطفاء حریق

رئیس آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شوش گفت: عملیات نفس گیر اطفای حریق در شهرک صنعتی شوش با مشارکت آتش نشانان چهار شهر خوزستان پس از گذشت هفت ساعت به پایان رسید.

مهار حریق شهرک صنعتی شوش پس از جدال هفت ساعته ۵۰ آتش نشان/ مشارکت ۴ شهرستان در اطفاء حریق

سید محمد موسوی دقایقی قبل در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، افزود: ۵۰ آتش نشان و حدود ۱۰ خودروی اطفای حریق از شهرهای شوش، کرخه، دزفول و اندیمشک و همچنین عوامل آتش نشانی شرکت‌های پاک چوب و حریر شوش نیز در این عملیات اطفای حریق مشارکت داشتند.

وی ادامه داد: حوالی ساعت ۱۳ روز جمعه ۹ خرداد، آتش سوزی در یکی از انبارهای شرکت تولید پلاستیک در شهرک صنعتی به سامانه آتش نشانی شوش اطلاع داده شد که متعاقب آن آتش نشانان این شهرستان به محل حادثه اعزام شدند.

موسوی با بیان اینکه در این حریق ۲ سوله شرکت تولید پلاستیک در شهرک صنعتی شوش دچار آسیب جدی شد، گفت: مجاورت این حریق با چهار انبار دیگر نگهداری مواد پلاستیکی و شرکت‌های مجاور، نگرانی‌های جدی برای سرایت و گسترش آتش را ایجاد کرد.

رئیس آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شوش گفت: خنک سازی و ایمن سازی سایر انبارها و شرکت‌های مجاور به عنوان اولویت در دستور کار قرار گرفت که با سرعت عمل و اقدام‌های انجام شده از گسترش حریق به سایر انبارها و شرکت‌ها جلوگیری شد.

 وی بیان کرد: ریزش سقف انبار مملو از پلاستیک ناشی از شدت این حریق موجب شد تا کار آتش نشانان برای مهار حریق با چالش مواجه شود.

 موسوی با اشاره به وجود کپسول‌های متعدد گاز ال ان جی در محدوده حریق، افزود: اقدام به موقع برای خنک سازی این کپسول‌ها از وقوع انفجار آنها که می‌توانست عملیات اطفای حریق را با مشکل مواجه کند، جلوگیری به عمل آورد.

 وی با بیان اینکه خوشبختانه این حادثه هیچ تلفات و یا مصدومی در پی نداشت، ادامه داد: دلیل اصلی وقوع این آتش سوزی در دست بررسی است و پس از بررسی کارشناسی تعیین و اعلام می‌شود.

IMG_۲۰۲۳۰۷۰۱_۰۲۱۲۴۶

IMG-20230701-WA0003

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز