کد خبر: 1240929 A

به منظور جذب سرمایه های داخلی و خارجی؛

نماینده مردم سبزوار، جغتای و جوین در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح جامع منطقه ویژه اقتصادی سبزوار، به منظور جذب سرمایه های داخلی و خارجی و نیز به وجود آمدن عرصه فعالیت های تولیدی و تجاری برای افزایش صادرات کالا و ارائه بهینه خدمات، جهت حضور فعال در بازارهای منطقه ای و بین المللی، تصویب شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی اصغر عنابستانی افزود: این مصوبه پس از پیگیری های مستمر  و مجدانه در دو سال گذشته، به لطف خداوند متعال در روز گذشته روز گذشته و در جلسه شورای عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی کشور، گرفته شد که یک گام بزرگ و ارزشمند برای توسعه غرب خراسان، به شمار می رود.

عنابستانی ادامه داد: بیش از ۱ سال و ۲ ماه است که متاسفانه صرفاً تنها منتظر یک مصوبه در شورای مذکور بودیم اما پس از رایزنی چندین باره با رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور، این اتفاق مبارک به ثمر رسید. از این پس، عملیات اجرایی منطقه ویژه اقتصادی سبزوار باید با استحکام و قدرت، آغاز شود.

وی گفت: استاندار، معاون استاندار و مسئولان سبزوار، باید از این فرصت برای توسعه غرب خراسان استفاده نمایند و راه را برای سرمایه گذاران، هموار نمایند. همه باید تلاش کنیم این اتفاق، سبب جذب سرمایه در غرب خراسان شده و نوید بخش اشتغال و تولید در این منطقه باشد.

نماینده مردم غرب خراسان اظهار داشت: منطقه ویژه اقتصادی سبزوار بیش از ۱۱ سال است که به تصویب دولت و مجلس رسیده و هیچکس نباید در مسیر اجرایی آن، سنگ اندازی نماید. این پروژه، بخش زیادی از مشکلات بیکاری در منطقه غرب خراسان را، برطرف می کند.

وی افزود: از تمامی کسانی که در تصویب این مصوبه نقش داشتند، قدردانی می شود و از همه سرمایه گذاران بومی و منطقه ای غرب خراسان درخواست میکنم که برای اخذ زمین و سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی سبزوار، اهتمام ویژه داشته باشند.

انتهای پیام/
سرمایه مجلس شورای اسلامی نماینده مردم منطقه ویژه اقتصادی منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر