کد خبر: 1240409 A

رئیس کل دادگستری مازندران خبر داد؛

رئیس کل دادگستری مازندران از شناسایی و دستگیری یک کلاهبردار رایانه ای کثیرالشاکی در عباس آباد که تاکنون بیش از 150نفرازاو شکایت کرده اند خبر داد.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام والمسلمین محمدصادق اکبری گفت: در پی شکایت تعدادی از شهروندان از شخصی ناشناس تحقیقات جهت شناسایی متهم در دستور کار پلیس فتای تنکابن قرار گرفت و پس از انجام تحقیقات و اقدامات لازم، هویت متهم شناسایی و در زنجان دستگیر و باصدور قرار تامین بازداشت موقت روانه زندان تنکابن شد.

وی افزود: نحوه کار متهم پرونده بدین نحو بوده است که با نصب دستگاه اسکیمر روی خودپرداز بانک های ملی درشهرهای تهران ، کرج ،قزوین،رشت،آمل ،بابل،نوشهر،سلمانشهر و... اقدام به سرقت اطلاعات کارت‌های بانکی افراد کرده و پس از به دست آوردن رمز حساب‌ها از طریق دوربین که خودش در خودپرداز ها تعبیه می کرد اقدام به کپی اطلاعات بر روی کارت عابر بانک کرده و با کارت ملی جعلی به طلافروشی های سراسر کشور مراجعه و اقدام به خرید طلا می نمود.

عالی ترین مقام قضایی استان با هشدار به متخلفان و افرادی که به هرنحو با هدف سودچویی از مردم کلاهبرداری می کنند گفت:دستگاه قضایی استان مجدانه پیگیر است و با خاطیان برخورد قاطع و قانونی دارد.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری تصریح کرد: هم اکنون برای متهم پرونده ای در دادسرای عباس آباد با عناوین اتهامی جعل سند رسمی،استفاده از سند مجعول و کلاهبرداری رایانه ای به مبلغ بیش از ده میلیارد تومان تشکیل شده است و بیش از 150 شاکی تاکنون طرح شکایت کرده اندوهمچنان تعدادشکات پرونده درحال اضافه شدن است و تحقیقات تکمیلی ادامه دارد.

انتهای پیام/
دستور کار پلیس دوربین رایانه سرقت دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر