کد خبر: 1096745 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به ۶۹۸ نفر خبر داد و گفت: متاسفانه در شبانه روز گذشته دو بیمار کرونایی جان خود را از دست دادند.

به گزارش ایلنا از یاسوج/ پرویز یزدان پناه با بیان اینکه ۱۷۲ بیمار در بیمارستان های مُعین کرونا بستری هستند، اظهارداشت: از این تعداد ۶۲ نفر مبتلای قطعی به کرونا بوده و ۲ نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.

وی افزود: از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد تاکنون  ۴۹ هزار و ۸۸۰ نفر بهبود یافته اند.

یزدان پناه گفت: در شبانه روز گذشته ۱۷۱ رپید تست انجام شده که ۹ درصد موارد مثبت و بیشترین مبتلایان در شهرستان های گچساران و بویراحمد و از ۳۲۱ نمونه pcr انجام شده ۲۸ درصد موارد مثبت و بیشترین مبتلایان در بویراحمد، گچساران و بهمئی بود.

وی افزود: رفتار اجتماعی مردم در کنترل اپیدمی ویروس کرونا بسیار موثر است چنانچه بسیاری از افراد بی‌توجهی عجیبی نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی دارند که این امر می‌تواند مخرب بوده و در صورت تداوم، عاملی برای مقررات سختگیرانه‌تر در راستای جلوگیری از شیوع این بیماری باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: با توجه به ابتلای استان های مجاور به کرونای هندی (دلتا) که سرایت پذیری و مرگ و میر زیادتری نسبت به سایر انواع جهش یافته کرونا دارد ، احتمال درگیر شدن استان طی هفته های جاری وجود دارد.

یزدان پناه افزود: لازم است مردم استان دستورالعمل های بهداشتی را کاملا رعایت کرده و از حضور در تجمعات و دورهمی ها و مسافرت به سایر استان ها پرهیز کنند.

 

انتهای پیام/
کرونا یاسوج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر