کد خبر: 716154 A

رئیس سازمان مدارس غیردولتی اعلام کرد:

معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی از رشد ۲۷ درصدی فضا‌های آموزشی با تاکید رئیس جمهور خبر داد.

به گزارش ایلنا، یکصد و هشتاد و سومین جلسه شورای آموزش و پرورش شهر تهران، به ریاست انوشیروان محسنی‌بندپی، استاندار تهران و با حضور مجتبی زینی‌وند، معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان مدارس غیردولتی، محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران، محمد سالاری، رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورا، عیسی فرهادی و سیاوش شهریور، فرمانداران شهرستان‌های تهران و شمیرانات، فریده اولاد قباد، عضو فراکسیون امید مجلس و اعضای شورای آموزش و پرورش در محل سالن جلسات اداره آموزش و پرورش شهر تهران برگزار شد.

مجتبی زینی‌وند در جلسه شورای آموزش و پرورش شهر تهران گفت: «امسال و با تاکید رئیس جمهوری بر ایجاد فضا‌های آموزشی، ۲۷ درصد رشد در راستای ماده ۱۸ قانون داشته‌ایم. فضا‌های آموزشی مسکن مهر منطقه ۲۲ تهران مشکلات جدی دارد.

معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش افزود: ماده ۱۸ قانون و تبصره‌های ذیل آن، همه شهرک‌ها و شهر‌های مسکونی را ملزم به تامین واحد‌های آموزشی کرده و کلیه شهرک‌سازان و انبوه‌سازان اساسا باید در این راستا اقدام کنند.

وی اضافه کرد: ۴ تبصره ذیل ماده ۱۸ قانون در سال ۸۶ و با درخواست دولت وقت، توسط مجلس حذف شد و اکنون با تاکید رئیس‌جمهور انتظار از نمایندگان مجلس این است که با بازگرداندن این تبصره‌ها، ماده مذکور را احیا کنند.

زینی‌وند اشاره کرد: این وزارتخانه، ۲۹۰۰ فضای آموزشی از محل شهر‌های جدید طلب دارد که نیاز حیاتی حوزه آموزش و پرورش در کشور است.

وی گفت: امسال و با تاکید رئیس جمهور، در ایجاد فضا‌های آموزشی، ۲۷ درصد رشد در راستای ماده ۱۸ قانون داشته ایم و بیشترین شیب این رشد در استان تهران و بخصوص در شهرستان پردیس اتفاق افتاده است.

زینی‌وند خواستار پیگیری جدی در حوزه فضا‌های آموزشی، شهرک‌های مسکن مهر منطقه ۲۲ تهران شد.

استان تهران رئیس جمهور رشد وزارت آموزش و پرورش وزارتخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر