خبرگزاری کار ایران

دبیر خانه کارگر اهواز:

تضییع حقوق کارگران با عدم نظارت بر عملکرد پیمانکاران

asdasd
کد خبر : ۴۸۳۷۹۸

دبیر خانه کارگر اهواز می‌گوید عدم نظارت شهرداری و شورای شهر بر عملکرد پیمانکاران شهرداری موجب تضییع حقوق آنها شده است.

«آقایار حسینی» دبیر خانه کارگر اهواز در گفتگو با ایلنا، اظهار داشت: عدم نظارت شهرداری و شورای شهر بر عملکرد پیمانکاران شهرداری موجب تضییع گسترده حقوق آنها شده است.

وی با اشاره به عدم پرداخت مطالبات مزدی کارگران شهرداری شوشتر و ناحیه ۴ شهرداری اهواز تصریح کرد: پیمانکاران از بابت عدم پرداخت مطالبات کارگران خیالشان راحت است چراکه در یک ائتلاف نانوشته با شهرداری‌ها حق و حقوق کارگران را پرداخت نمی‌کنند.

دبیر خانه کارگر اهواز در ادامه  با اشاره به وجود ۳۰ الی ۴۰ هزار کارگر قرارداد مستقیم در مجموعه‌های صنعت نفت، پتروشیمی و حفاری تصریح کرد: این کارگران با وجود اینکه در شرایط سخت تری نسبت به کارمندان و کارگران رسمی کار می‌کنند به مراتب حقوق‌های پایین تری نسبت به آنها دریافت می‌کنند و گاها این اختلاف در پرداخت‌ها به ۵ تا ۶ میلیون تومان می‌رسد.

دبیر خانه کارگر اهواز تصریح کرد: ازسوی این کارگران از خدمات رفاهی کارگران رسمی بی‌بهره هستند که این یک اجحاف در حق کارگران این مجموعه‌هاست.

وی در پایان با اشاره با تاکیداتی که بر اجرای ماده ۱۰ قانون نفت شده است، تصریح کرد: مسئولان صنعت نفت با هدف، ایجاد تعادل منطقی میان وضعیت کارکنان قرارداد مدت موقت و مدت معین بارها از اجرای ماده ۱۰ قانون نفت سخن گفته‌اند اما تاکنون گامی در این خصوص برنداشته‌‌اند.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز