کد خبر: 1246102 A

گزارش ایلنا از تحولات بازار سرمایه

امروز نمادهای مبین4، شستا، خودرو، بکامح، خپارس، خساپا و خگستر بیشترین حجم معامله را داشتند. بیشترین ارزش معامله نیز به ترتیب عبارت بود از: مبین4، کمند، همای، حکشتی، پارند4، خگستر و فملی2.

به گزارش خبرنگار بورس ایلنا، در پایان معاملات نخستین روز تابستان، شاخص کل با 6 هزار و 233 واحد ریزش به عدد یک میلیون و 533 هزار واحد کاهش پیدا کرد. شاخص کل هم‌وزن نیز که وضعیت کلی بازار را بهتر نشان می‌دهد با یک هزار و 161 واحد اُفت به عدد 422 هزار و 295 واحد رسید.

امروز حکشتی بیشترین اثر مثبت و میدکو، فملی، فولاد، فارس، شستا و بفجر بیشترین اثر منفی را بر شاخص کل داشتند. سآبیک، اسیاتک، شستا، خودرو، خگستر، خساپا و فملی از پر تراکنش‌ترین نمادها بودند. برترین گروه‌های بورسی نیز به ترتیب عبارت بودند از: خودرو، فلزات اساسی، شیمیایی، سیمان، فراورده نفتی، حمل و نقل و غذایی به جز قند.

در بازار قرمز امروز، بیشترین کاهش قیمت به نمادهای والبر، سالوم، وتوشه، خچرخش، سکرد، شکلر و زپارس و بیشترین افزایش قیمت به نمادهای تکمبا، غپینو، خگستر، بشهاب، ثفارس، سصفها و ورنا تعلق داشت. همای، افرای، فیروزا، کمند، انرژی1، افران و یاقوت بیشترین عرضه و افران، فردا، کمند، همای، پارند، ثفارس و همای بیشترین تقاضا را تجربه کردند.

بیشترین افزایش ارزش بازار به حکشتی، وپارس، خودرو، افق، خگستر، خساپا و وامید و بیشترین کاهش ارزش بازار میدکو، فملی، فولاد، فارس، شستا، بفجر و مبین مربوط بود. نمادهای مبین4، شستا، خودرو، بکامح، خپارس، خساپا و خگستر بیشترین حجم معامله را داشتند. بیشترین ارزش معامله نیز به ترتیب عبارت بود از: مبین4، کمند، همای، حکشتی، پارند4، خگستر و فملی2.

پیام‌های ناظر بازار

بر اساس اعلام ناظر بازار امروز نمادهای پاسا، بکامح، فسبزوار، مرقام، دتماد، وسپه، سفارس و والبر بازگشایی شدند.

مدیریت عملیات بازار شرکت بورس اوراق بهادار تهران همچنین از توقف نمادهای وپارس1 و خگستر1 به علت افشای اطلاعات با اهمیت گروه ب خبر داد.

کاهش 162 واحدی شاخص کل فرابورس

امروز شاخص کل فرابورس با 162 واحد ریزش به عدد 20 هزار و 671 واحد رسید. کوثر بیشترین اثر مثبت و بپاس، آریا، شاوان، دی، دماوند و شگویا بیشترین اثر منفی را بر شاخص کل فرابورس گذاشتند.

دی، ددانا، شاوان، شگویا، کرمان، وکبهمن و آریا از پر تراکنش‌ترین نمادهای امروز فرابورس بودند.

انتهای پیام/
خودرو سرمایه فلزات قند شاخص کل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر