خبرگزاری کار ایران

کشف سفال‌های تاریخی در بانک ملی بازار تاریخی اصفهان

asdasd
کد خبر : ۱۴۷۸۸۴۰

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان اصفهان از کشف سفال‌های تاریخی در عملیات مرمت بانک ملی بازار تاریخی اصفهان خبر داد.

به گزارش ایلنا از اصفهان، سرهنگ علی قربانپور افزود: ۱۳ قطعه سفال در هنگام عملیات خاک‌برداری و مرمت بانک ملی واقع در بازار بزرگ و تاریخی اصفهان کشف شد.

وی اظهار داشت: عملیات مرمت بانک ملی شعبه بازار بزرگ و تاریخی اصفهان با اخذ مجوز از اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان از ۲ هفته گذشته آغاز شد

فرمانده یگان حفاظت میراث فرهنگی استان اصفهان افزود: روز گذشته و در حین عملیات خاکبرداری کف این مجموعه، این اشیاء سفالی کشف شد.

وی ادامه داد: طی گزارش دریافت شده از سوی حراست و پیمانکار بانک ملی استان، ماموران یگان حفاظت میراث فرهنگی شهرستان همراه با کارشناسان باستان شناس اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان در محل حاضر شده و اقدام به آزادسازی و انتقال سفال‌ها به آزمایشگاه مرمت اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردند.

قربان‌پور تأکید کرد: در حال حاضر عملیات مرمت بانک ملی شعبه بازار با هماهنگی یگان حفاظت میراث فرهنگی و با استقرار و نظارت کارشناسان باستان‌شناسی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان ادامه دارد.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز