خبرگزاری کار ایران

ادامه تلاش برای اطفای آتش جنگل‌های غرب مازندران

asdasd
کد خبر : ۱۴۲۲۲۰۰

شعله‌های آتش جنگل‌های مناطق سخت گذر غرب استان در اثر وزش باد شدید، با مدد دو بالگرد در جریان مهار و اطفا قرار دارد.

به گزارش ایلنا، مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران با اشاره به آتش سوزی سطحی و لکه‌ای در جنگل‌های غرب استان گفت: آتش سوزی مناطق جنگلی شوراب نوشهر و بالاس تنکابن که به دلیل وزش باد، جنوبی شدن جریانات جوی و سخت گذر بودن مسیر تداوم یافت با تلاش نیرو‌های مردمی و یگان حفاظت فقط مهار شد، اما زبانه های آتش از منطقه جنگلی بالاس به پایین اشتوج جریان یافت.

حسینعلی محمدی با بیان اینکه در  پی آتش سوزی در منطقه بالاس تنکابن به دلیل آنکه درختان افتاده و شکسته نیز درگیر حریق شدند، به منظور مهار آتش و جلوگیری از سرایت حریق به دیگر عرصه‌ها، از ظرفیت یک بالگرد با چند سورتی پرواز استفاده شد، افزود: یک بالگرد دیگر نیز درخواست شد تا در اقدام عملیات اطفا تسریع شود.

محمدی با اشاره به اینکه عملیات اطفای حریق همچنان ادامه دارد، گفت: آتش سوزی سطح ۲ هکتار از منطقه شوراب نیز سطحی بود که برای اطفای کامل آن  اقدامات لازم در حال اجراست.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران، وزش باد شدید را موجب افزایش سرعت حریق در مناطق یاد شده اعلام و خاطرنشان کرد: جریان باد، سخت گذر بودن منطقه و شعله ور بودن درختان افتاده در اثر حریق، فعالیت اطفا را محدود به مهار آتش سوزی کرد که با بهره گیری از ظرفیت دو بالگرد عملیات اطفای کامل حریق صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز