خبرگزاری کار ایران

| 20:35   
کد خبر : ۱۳۹۸۲۱۳
مدیر بنادر و دریانوردی شرق هرمزگان اعلام کرد؛

روند پهلوگیری شناورهای تناژ بالا در بندر شهید باهنر سرعت گرفت

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان از سرعت گرفتن روند پهلوگیری شناورهای تناژ بالا در بندر شهید باهنر خبر داد و گفت: امکان افزایش دو برابری پهلوگیری شناورهای با آبخور ۱۱,۵ متر از توانمندی‌های بالقوه این بندر در امر تخلیه و بارگیری کالا وجود دارد.

روند پهلوگیری شناورهای تناژ بالا در بندر شهید باهنر سرعت گرفت

به گزارش ایلنا از بندرعباس، حمیدرضا محمد حسینی تختی افزود: با توجه به افزایش پهلوگیری شناورهای با تناژ بالا در سال جاری و نیز سرعت بخشی در نُرم تخلیه و بارگیری در  بندر شهید باهنر، امکان دو برابر شدن این رویه با دارا بودن ظرفیت های ویژه این بندر وجود دارد.

وی ادامه داد: در سال جاری ۱۳۲ فروند شناور بالای هزار تن در این بندر پهلو گرفته که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته در این مدت ۲۱ درصد افزایش به ثبت رسیده است.

مدیر بنادر و دریانوردی شهید باهنر و شرق هرمزگان افزود: ظرفیت بندر شهید باهنر و نیز زیرساخت‌های لجستیکی مناسب، این بندر را به نقطه عطف مناسب و اصلی صادرات و واردات انواع کالاهای فله، یخچالی و سایر کالاها تبدیل کرده است. 

محمدحسینی تختی از امکان دو برابر شدن پهلوگیری شناورهای با آبخور ۱۱,۵ متر در این بندر خبرداد و یادآور شد: از ابتدای سال جاری تاکنون روند تخلیه و بارگیری شناورهای تناژ بالای حامل کالای فله رو به افزایش بوده که این میزان متناسب با درخواست‌های صاحبان کالا افزایش خواهد یافت.

بندر شهید باهنر به عنوان سومین بندر صادراتی در کشور و نیز پنج بندر زیر مجموعه در شرق هرمزگان از قابلیت‌های خاص در عرصه تجاری و مسافری بین‌المللی برخوردار است. 

موقعیت ممتـاز جغرافیایی در دسترسی به آب‌های آزاد جهان از طریق خلیج‌فارس، اتصـال به شبکه راه‌های بین‌المللی، آبخور مناسب ۱۱,۵ متر برای پهلوگیری کشتی‌های تناژ بالا از دیگر مزیت‌های این بندر راهبردی در منطقه به شمار می‌رود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز