کد خبر: 1341616 A

مدیر کل کار لرستان:

تعاونی‌ها می‌توانند در توسعه اقتصاد و ایجاد اشتغال نقش مهمی داشته باشند

مدیر کل تعاون کار ورفاه اجتماعی لرستان گفت: تعاونی‌ها با کار جمعی نقش مهمی در توسعه اقتصادی کشور و ایجاد اشتغال دارند.

تعاونی‌ها می‌توانند در توسعه اقتصاد و ایجاد اشتغال نقش مهمی داشته باشند

به گزارش ایلنا، علی جهانی روز شنبه - بیست هفت اسفندماه - در جلسه شورای هماهنگی ادارات تابعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در لرستان که با حضور معاون وزیر کار برگزار شد، اظهار کرد: اقتصاد تعاونی از مهمترین ارکان اقتصاد در قانون اساسی جمهوری اسلامی به شمار می‌آید.

وی افزود: اقتصاد تعاونی در چارچوب عدالت تعریف شده و می‌تواند با جلب مشارکت عمومی و جمع‌آوری سرمایه‌های کوچک بنیان‌های بزرگ اقتصادی را بنا کند.

مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان اظهار کرد: نگاه دولت اقتصاد عدالت محور و مردمی است که از مسیر تعاون می گذرد و این باور را در مسئولان مشاهده می‌کنیم.

جهانی با بیان اینکه رویکرد دولت بر توسعه بخش تعاون و پیگیری سند توسعه تعاون بود، اضافه کرد: با توجه به وضعیت اشتغال در استان و ضرورت رفع بیکاری، تعاونی‌ها می‌توانند با اشتغالزایی نقش آفرین باشند.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان افزود: بخش تعاون می‌تواند با تجمیع سرمایه‌ها و استفاده از نیروی انسانی کارآمد منجر به تحرک اقتصاد شود.

وی بیان کرد: فرهنگ مشارکت در استان باید بیشتر شده چرا که حلقه مفقوده ایجاد شغل و توسعه اقتصادی همان کار جمعی و استفاده از خرد و مشاوره گروهی است که نتیجه آن تعاون و همکاری در همه عرصه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی است.

انتهای پیام/
اقتصاد ایجاد اشتغال دولت مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی معاون وزیر
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر