کد خبر: 1302212 A

مدیرکل بهزیستی استان خبرداد؛

مناسب سازی ۳۰ درصد اماکن عمومی کردستان برای معلولان

مدیرکل بهزیستی کردستان با بیان اینکه مناسب سازی همواره یکی از مطالبات و خواسته‌های جامعه معلولان است، گفت: در حال حاضر ۳۰ درصد محیط شهری در استان برای تردد این قشر مناسب است.

مناسب سازی ۳۰ درصد اماکن عمومی کردستان برای معلولان

به گزارش ایلنا، حسین رسولی اظهار داشت: مناسب‌سازی، دسترس پذیری، تردد و تحرک برای گروه‌های خاص بویژه افراد دارای معلولیت در قانون حمایت از حقوق معلولان در سال ۱۳۹۷ در چهار ماده و ۶ تبصره و آیین نامه اجرایی آن در آذر۱۳۹۸ در ۱۶ ماده و چهار تبصره به تمام دستگاه‌ها ابلاغ شد.

وی به برگزاری جلسات ستاد هماهنگی مناسب‌سازی در سطح استان و شهرستان‌ها اشاره کرد و گفت: با وجود اینکه جلسات ستاد هماهنگی مناسب‌سازی مصوبات بسیار خوبی دارد، اما مصوباتی که اجرای آن نیازمند تامین اعتبار است در اولویت دستگاه‌ها قرار نمی‌گیرد.

مدیرکل بهزیستی کردستان با بیان اینکه شهرستان‌های قروه و کامیاران به عنوان مجریان شهر‌های بدون مانع انتخاب شده‌اند، ابراز امیدواری کرد اعتبارات لازم در حوزه رفع موانع محیطی، مناسب‌سازی معابر عمومی، پیاده رو‌ها و پارک محیط شهری به این شهر‌ها اختصاص داده شود.

وی یادآور شد: ساماندهی نشدن معابر شهری ویژه معلولان بزرگترین مانع پیش‌روی جامعه هدف بهزیستی در استان است که امید می‌رود با مشارکت بخش‌های مختلف شاهد تحول در این حوزه باشیم.

به گفته رسولی هم‌اکنون ۶۷ هزار خانوار کردستانی با ۱۴۰ هزار نفر جمعیت زیرپوشش خدمات مستمر و غیرمستمر بهزیستی هستند و ۳۳ هزار خانوار از این تعداد مستمری بگیر و مابقی در سایر قالب‌ها از این سازمان خدمات دریافت می‌کنند.

۳۵ هزار و ۲۱۱ معلول در استان کردستان شناسایی شده‌اند که هزار و ۱۰ نفر از این تعداد به صورت مستقیم از بهزیستی خدمات مستمر دریافت می‌کنند.

انتهای پیام/
بهزیستی جامعه قانون معلولان مناسب سازی
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر