کد خبر: 1243226 A

یک مسئول:

معاون مهندسی سازمان بنادر و دریانوردی، تقاطع غیرهمسطح و مرکز کنترل ترافیک دریایی بندر شهید رجایی را از جمله طرح‌های مهم و ضروری این بندر عنوان کرد و از بهره برداری این طرح‌ها طی یک ماه آینده خبر داد.

به گزارش ایلنا از بندرعباس، محمدرضا اله‌یار در جریان بازدید از طرح‌های تعمیرات اساسی، تجهیزاتی و مخابراتی و فاز سوم طرح‌ توسعه بندر شهید رجایی به طرح‌های شاخص و قابل افتتاح در این بندر اشاره و اظهار کرد: با توجه به وجود طرح‌های متعدد در بندر شهید رجایی به عنوان مهم‌ترین بندر تجاری ایران، مدیریت و نظارت دقیق بر این طرح‌ها می‌تواند به تسریع روند احداث، تکمیل و بهره‌برداری آنها کمک شایانی کند.

وی یکی از اهداف مهم در بازدیدهای دوره‌ای از طرح‌های بندر شهید رجایی به بررسی تجهیزات بندری و دریایی این منطقه ویژه اقتصادی و رفع موانع احتمالی آنها اشاره و بیان کرد: تقاطع غیرهمسطح بندر شهید رجایی که مراحل نهایی آن در حال انجام است و یکماه آینده قابل بهره‌برداری است، تحقق این مهم کمک شایانی به کاهش ترافیک در این محور خواهد کرد.

معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی در خصوص ساختمان مرجع  دریایی بندر شهید رجایی نیز گفت: با توجه به وسعت استان هرمزگان و برخورداری از بنادر و جزایر متعدد و همچنین در راستای ایمنی بیشتر تردد شناورها و مدیریت ناوبری در منطقه، احداث این مرکز یکی از نیازهای ضروری و جدی در این بندر مهم و تجاری کشور محسوب می‌شود.

اله‌یار با بیان اینکه ساختمان مرکز مرجع دریایی بندر شهید رجایی از نظر سازه‌ای قابل بهره‌برداری است، تصریح کرد: با انتقال تجهیزات مخابراتی و الکترونیکی در این ساختمان که در قالب یک طرح جداگانه تعریف شده به دنبال تجهیز آن هستیم و به زودی تجهیزات به روزتری نیز به این ساختمان اضافه می‌شود.

وی در ادامه سخنان خود به تقاطع‌ها، تعمیرات اساسی تاسیسات زیربنایی و جاده‌های منتهی به بندر شهید رجایی و همچنین استفاده از تکنولوژی جدید که قابلیت نگه‌داری بهتر با طول عمر بیشتر باشد، اشاره کرد و ادامه داد: تلاش ما بر این است بیشتر جاده‌ها و خیابان‌های داخل و منتهی به بندر شهید رجایی به تکنولوژی‌های جدید و مدرن مجهز شوند.

این عضو هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اثرگذاری تجهیزات جدید و به روز در توسعه، تکمیل و نگه‌داری ابنیه‌ بندر شهید رجایی، گفت: به موازت پیشرفت فیزیکی طرح‌ها، امکانات عملیاتی و تجهیزاتی آن‍ها نیز به روزرسانی می‌شود.

اله‌یار در بخش دیگری از سخنان خود ساخت سه پست اسکله نفتی در بندر شهید رجایی را از جمله طرح‌های شاخص اقتصاد مقاومتی برشمرد و افزود: به زودی امکان استفاده و بهره‌برداری از پست دوم اسکله نفتی نیز فراهم می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: ساخت این اسکله‌ها با قابلیت پذیرش شناورهای بزرگ نفتی با اتکاء بر توان داخلی انجام و بیش‌تر تجهیزات مورد نیاز این اسکله‌ها در داخل کشور و بخشی از آن نیز توسط شرکت‌های دانش بنیان ساخته شده است.

به گفته معاون مهندسی سازمان بنادر، با تکمیل مرحله سوم بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین بنادر تجاری کشور، امکان پهلوگیری همزمان سه کشتی نسل هفتم اقیانوس پیما با آبخور ۱۷.۵ متر و طول ۴۰۰ متر با بیش از ۱۸ هزار و ۴۰۰ TEU کانتینر فراهم می‌شود و قدرت رقابتی بزرگ‌ترین بندر بازرگانی کشور با بنادر رقیب در منطقه افزایش به سزایی خواهد یافت.

انتهای پیام/
ترافیک سازمان بنادر و دریانوردی کنترل ترافیک بنادر رجایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر