کد خبر: 1207813 A

مدیر عامل اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار خراسان رضوی گفت: روزانه ۴۰۰ تن تخم مرغ تولیدی در استان تولید می‌شود که مازاد بر نیاز هم استانی‌هاست و نیمی از آن به سایر استانهای کشور ارسال می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا ، سیدحسین موسوی نژاد گفت: اکنون خراسان رضوی جزء استان‌های برتر کشور در تولید این محصول به شمار می‌رود و در آستانه سال نو و روزهای پایانی سال هیچ نگرانی از باب تولید در این بخش وجود ندارد.

وی ادامه داد: با توجه به این که تولید تخم مرغ به وفور در استان خراسان رضوی در حال انجام است بنابراین توصیه می شود مردم از خرید بیشتر از نیاز خودداری کنند و محصول تازه و با کیفیت را مصرف کنند.  

مدیرعامل اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار خراسان رضوی با اشاره به این که مدیریت ارسال تولید مازاد در این بخش توسط این اتحادیه انجام می شود گفت: در صورت  وارد آمد تنش در بازار و افزایش مصرف داخل استان، میزان ارسال تخم مرغ مازاد به استانهای دیگر را کنترل خواهیم کرد.

موسوی نژاد افزود: اصناف و بازارهای استان اعلام کرده اند که می توانند تخم مرغ را به نرخ ۲۲ هزار و ۵۰۰ تومان برای مصرف کننده عرضه کنند و از این بابت جای نگرانی نیست.

وی اضافه کرد: قیمت تخم مرغ برای مصرف کننده بر اساس میزان تخصیص ذرت و سویا برای مرغدار از طریق سامانه بازارگاه صورت می‌گیرد و بارگزاری نهاده مرغداران برای نیمی از نیاز اسفند ماه در سامانه انجام شده در حالی که لازم است با توجه به محدودیت های رفت و آمدی پایان سال سهمیه فروردین ماه نیز بارگزاری شود تا روند تولید مشکل دار نشود.

او تاکید کرد: التهابات اخیر در بازار تخم مرغ ناشی از نگرانی ها از عدم تامین نهاده بود اما خوشبختانه در حال حاضر ثبات در بازار برقرار است.

هم اکنون ۲۶۰ واحد مرغ تخم‌گذار با ظرفیت ۱۱ میلیون قطعه در هر دوره در خراسان رضوی فعالیت دارند.

انتهای پیام/
استان خراسان رضوی خراسان رضوی روزهای پایانی سال سال نو تخم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر