کد خبر: 1122367 A

معاون دانشگاه علوم پزشکی تبریز:

معاون بهداشتی رییس دانشگاه علوم پزشکی مرکز آذربایجان‌شرقی اعلام کرد: واکسن کرونا فردا پنجشنبه مصادف با چهارم شهریور ماه در این استان تزریق نمی‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، عباسعلی درستی در گفت وگو با خبرنگاران، افزود: دلیل اصلی این امر مربوط به پروسه انتقال، ارسال و توزیع واکسن از مرکز به تبریز است که اجرای هر یک از این مراحل زمان بر بوده و باید مقدمات لازم و کافی برای توزیع واکسن ها در شهرستان ها و مراکز واکسیناسیون استان صورت بگیرد.

وی اظهار کرد: تعداد واکسن های در نظر گرفته شده برای روز جاری نیز نسبت به روزهای گذشته کمتر است و به عنوان مثال شاید در یکی از شهرستان ها مثل جلفا واکسنی وجود ندارد و یا در شهرستانی مثل میانه به اندازه کافی وجود ندارد که بر همین اساس تا توزیع سهمیه فردا،  فرصتی باقی نیست و بنابراین فردا تزریق واکسن در استان نخواهیم داشت.

درستی ادامه داد: با تسریع در ارسال و توزیع واکسن های مورد نیاز در آذربایجان شرقی تزریق آنها از روز شنبه یا یکشنبه در سطح تمامی شهرستان ها از سر گرفته می شود.

وی درباره تزریق دز دوم واکسن آسترازنکا نیز گفت: این نوع واکسن طی روزهای گذشته به کشور وارد نشده بود و بر اساس اعلام مقامات وزارت بهداشت، درمان و  آموزش پزشکی از روز گذشته واردات آن شروع شده است که تا ارسال و توزیع آن در مراکز واکسیناسیون استان حداقل به ۲ روز زمان نیاز است.

درستی با بیان اینکه هفته آینده تزریق تمامی انواع واکسن ها در آذربایجان شرقی انجام می شود، تعداد افراد واکسینه شده دز اول آذربایجان شرقی با واکسن آسترازنکا را ۱۹۷ هزار نفر اعلام کرد و افزود: از مجموع این نفرات نوبت دوم تنها حدود ۵۰ هزار نفر برای روزهای اخیر و نیمه اول شهریور ماه تعیین شده بود که ضمن عذرخواهی از این افراد تقاضا داریم واکسیناسیون خود را چند روز عقب بیاندازند.  

وی جمعیت هدف آذربایجان شرقی برای واکسینه شدن را سه میلیون نفر اعلام کرد و گفت: این جمعیت افراد بالای ۱۸ سال استان را شامل می شود که تاکنون بیش از یک میلیون و ۱۷۵ هزار نفر از آنها دز اول واکسن خود را دریافت کرده اند.

انتهای پیام/
  • دبیر :

آذربایجان شرقی دانشگاه علوم پزشکی درمان واردات وزارت بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر