کد خبر: 1030799 A

رئیس اتاق بازرگانی:

همدان باید به قطب فرآوری سیر در کشورتبدیل شود

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی همدان با اشاره به اینکه این استان قطب تولید سیر در کشور است گفت: باید با راه اندازی شهرک تخصصی، همدان را به قطب فرآوری سیر تبدیل کنیم.

همدان باید به قطب فرآوری سیر در کشورتبدیل شود

به گزارش ایلنا از همدان،اصغر زبردست در جلسه شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی بر تسریع روند  احداث شهرک تخصصی سیر همدان تاکید کرد و افزود: موانعی پیش روی این طرح مهم وجود دارد که باید با تعامل و همکاری بیشتر برداشته شود. 

او اظهار داشت: تعاونی سیرکاران دلسوزانه در پی راه‌اندازی این شهرک است و مسئولان استان نیز اقدامات خوبی برای حمایت از این تولیدکنندگان انجام داده اند که باید تداوم داشته باشد. 

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی همدان خاطرنشان کرد: شهرک تخصصی سیر از لحاظ زیرساخت‌های مورد نیاز مانند گاز، برق و آب و همچنین جاده های دسترسی نیازمند کمک و همراهی مسئولان است زیرا تأمین این امکانات هزینه‌های هنگفتی برای اعضای تعاونی سیرکاران دارد. 

زبردست، از شرکت شهرک‌های صنعتی استان همدان خواست در این راستا مساعدت کرده و مانند سایر شهرک‌ها و نواحی صنعتی نیازمندی‌های شهرک سیر را نیز فراهم کنند. 

او یادآوری کرد: در این شهرک استقرار واحدهایی از بسته بندی، انبارداری، سردخانه، بازاریابی و صادرات پیش بینی شده و می تواند اشتغال قابل توجهی را ایجاد کند. 

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی همدان گفت: سیر بعد از سیب زمینی و کشمش محصولی راهبردی برای استان است که در سبد صادراتی استان همدان سهم ویژه ای دارد. 

 

 

انتهای پیام/
اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی جاده سیب زمینی گاز همدان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر