کد خبر: 1338067 A

معاون آموزش ابتدایی:

پیک نوروزی بار روانی برای دانش‌آموزان داشت

معاون آموزش ابتدایی گفت: پیک نوروزی که در گذشته برای تعطیلات عید نوروز به دانش آموزان داده می شد، بار روانی داشت

پیک نوروزی بار روانی برای دانش‌آموزان داشت

به گزارش خبرنگار ایلنا، "معصومه نجفی پازوکی" معاون آموزش ابتدایی امروز در نشستی خبری بیان کرد: پیک نوروزی که در گذشته برای تعطیلات عید نوروز به دانش آموزان داده می شد، برای آنها بار روانی داشت. هدف ما در یادگیری در نوروز ۱۴۰۲ از جنس یادگیری مستمر در طی تعطیلات است.

او افزود: اسم طرح مربوط به عید نوروز را "مهمانی در مهمانی" گذاشتیم که ۵ اصطلاح پیرامون آن ساختیم؛ شروع این ایام مهمانی لاله هاست. لحظه تحویل سال میهمانی بهار است بعد، میهمانی خانواده و میهمانی خدا و مهمانی طبیعت را داریم.

نجفی گفت: در این طرح بستری برای شکل گیری فعالیت یادگیری هست و کمک می کند بچه ها در فضای تربیت شش ساحتی حرکت کنند.

معاون آموزش ابتدایی اضافه کرد: کانالی در شاد طراحی کردیم که ۹ میلیون دانش آموز در آن عضو هستند و یک کانال هم برای معاونت داریم که پیام های یادگیری را آنجا بارگذاری می کنیم که البته پیام هایش محدود است و اگر زیاد باشد دانش آموزان حوصله دیدن آن را نمی کنند و بیش از ۵ پیام در روز نمی گذاریم.

نجفی یادآور شد: هر روز اول پیام ورزش در کانال گذاشته می شود و معاونت تربیتی در این امر همکاری می کند و هر روز کلیپ ورزشی با نشاطی برای بچه ها بارگذاری می کنیم. کلیپ بعدی پیام‌های تربیتی است. این پیام ها ویژه و خاص است و در ۵ مهمانی که گفتم تعریف می‌شوند. پیام دیگری که هر روز بارگذاری می‌شود مربوط به سلامت است. در ماه مبارک رمضان پیام سلامت موضوعیت دارد و پیام هایی مانند تلاوت قرآن از دیگر پیام های کانال در این ایام خواهد بود.

او افزود: توجه دادن بچه ها به محیط زیست و صرفه جویی از دیگر پیام هایی است که در کانال می گذاریم. مهم است که روی این ایده ها مانور دهیم تا خروجی خوبی از آن بگیریم. شبکه های تلویزیونی و رادیویی می توانند در اشاعه ابن موضوعات به ما کمک کنند.

نجفی با بیان اینکه طرح معمای های خانوادگی یکی دیگر از برنامه های عید است، گفت: بانک سوالات استعدادهای درخشان را بررسی کرده ایم تا معماهایی با هدف مسئله یابی طراحی شود. ما دنبال مسیری پویا و خلاق برای دانش آموزان هستیم. در ۵ اصطلاح از دانش آموزان خواسته ایم بنا به علاقه شان موضوعات را انتخاب کنند. مثلا اگر دانش آموز طرح مهمانی لاله ها را انتخاب کرد، می تواند شهدا پژوهشی کند یا اگر مزار شهدا رفت عکس بگیرد یا زندگی‌نامه شهیدان را بررسی کند. اینها فقط پیشنهاد است و هر دانش آموزی به هر فضایی علاقه داشت همان را می تواند انتخاب کند.

معاون آموزش ابتدایی تاکید کرد: خواندن شاهنامه و شنیدن خاطرات بزرگترها هم از دیگر فعالیت ها در تعطیلات خانواده هاست. آنچه مهم است رخ دادن گفتمان تربیتی است. فعالیت دانش آموزان برای معلمش ارسال می شود و اگر اثر او ارزش گفتمانی داشت و کار خوبی بود، در کانال خودمان بارگذاری می کنیم. در این حالت تبادل تجربیات بین همسالان رخ می دهد.

او ادامه داد: معلمان شاید بگویند ما تعطیل هستیم، چرا باید در تعطیلات این کار را کنیم؟ این کارها و بررسی کار دانش آموزان برای معلمان در ایام عید اختیاری است و اگر از بین همه معلمان کشور فقط ۱۰۰ معلم هم داوطلب کار در عید شوند و اشتراک گذاری مطالبی که مد نظر دارند را انجام دادند، اتفاقی که انتظارش را داریم برآورده می‌شود.

نجفی بیان کرد: در ایام عید نیمه شعبان نیز پویش نیایش فرشته ها را از شنبه هفته ای که گذشت شروع کردیم و دانش آموزان در ابتدای صبح جمع خوانی دعای فرج داشتند و تزئین مدرسه و برگزاری جشن و دل نوشته های بچه ها برای امام زمان هم گفتیم انجام شود و کارهایشان را می توانند بفرستند.

او در خصوص آزمون استخدام آموزگار ابتدایی بیان کرد: جلسات متعددی با اداره استخدامی برای چگونگی جذب معلم داشتیم تا بتوانیم ۲۸ هزار معلم ابتدایی استخدام کنیم و آزمونی در اردیبهشت برای این امر برگزار می‌شود.

نجفی افزود: جلسات متعددی برای تعیین منابع آزمون و رشته های مجاز برای شرکت در آزمون برگزار شد تا تصمیم بگیریم سهم آزمون و مصاحبه چقدر باشد، سبک مصاحبه داوطلبان چطور باشد، دوره اصول پداگوژی به چه شکل طراحی شود و... تا مصاحبه و جذب علمی تر باشد و خروجی آن ۲۸ هزار معلم با کیفیت شود.

انتهای پیام/
تعطیلات دانش آموزان عید نوروز مصاحبه آموزش ابتدایی
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر