کد خبر: 646797 A

رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری:

«حسن صادقی» تاکید کرد: جناب آقای حریرچی آدرس را اشتباه نرفته‌ایم چرا که تیم حاکم در ایوانک به دنبال تصاحب کامل خیابان آزادی یعنی تأمین اجتماعی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، «حسن صادقی» رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری با صدور بیانه‌ای خطاب به معاون وزیر بهداشت تاکید کرد: جناب آقای حریرچی بنده به عنوان فردی که به دنبال برگزاری این مراسم  بوده‌ام اطمینان دارم آدرس را اشتباه نرفته‌ام چراکه تیم حاکم در ایوانک به دنبال تصاحب کامل خیابان آزادی یعنی تأمین اجتماعی است.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

بِسْمِ اللَّهِ قاصم الجبارین

بالاخره پس از مدتها تهاجم محسوس و غیرمحسوس وزارت بهداشت به فرماندهی جناب قاضی‌زاده هاشمی و میانداری آقای ایرج حریرچی موجبات اعتراض نمایندگان جامعه کارگری را در مقابل وزارت بهداشت فراهم آورد صرف نظر از اینکه این اعتراض شروع جدیدی از مبارزه‌ی نیروی کار در مخالفت با افرادی خارج از حوزه وزارت کار و تأمین اجتماعی برای اولین بار می‌باشد؛ لاکن اهمیت موضوع واضح و مبرهن خودنمایی کرده است.

دلیل آنهم موضعگیری شتاب‌زده و فاقد منطق مبتنی بر عدم علم و استدلال آقای ایرج حریرچی معاونت محترم وزیر بهداشت می‌باشد. ایشان در مصاحبه‌ای که تکرار همان خرده فرمایشات قبلی‌اش که با هدف تطهیر عملکرد وزارتخانه در حوزه سلامت است فرموده‌اند پرداختی از جیب مردم 38.7 ، 38.1 ، 37.7 ، 38.1 درصد کاهش پیدا کرده ولی نفرموده‌اند پرداختی‌ها از جیب صندوق‌های بیمه‌ای متعلق به این مردم چند صد درصد تا 300% افزایش پیدا کرده و از طرفی نفرموده‌اند که پرداختی به پزشکان چند صد برابر شده است. حال سئوال این است که جناب دکتر ایرج حریرچی اگر این مبلغ، کاهش درآمدی داشته‌اید این کاهش درآمد را از کدام بخش تأمین کرده‌اید؟!

نکته دوم اینکه ای کاش آقای حریرچی به جای بازی با ارقام شجاعت لازم را داشتند و صراحتاً می‌گفتند ما به دلیل سوءمدیریت منابع،کشور را نابود کرده‌ایم و صندوق‌های بیمه‌ای را از حیض انتفاع ساقط کردیم. فقرا را فقیرتر و پزشکان اغنیاء را بدلیل غرابت و ارادتی که نسبت به آنها داشته‌ایم، غنی‌تر کرده‌ایم.

جناب ایرج حریرچی عادت کرده‌اند که شوبازی کنند و آمارهای غیرواقعی مطبوعات پسند ارائه دهند بدون اینکه به واقعیات بپردازند آمار ایشان درست مثل دیدن تعداد متعرضین یعنی نمایندگان جامعه کارگری استان تهران هست که آنها را پانصد نفر دیده و آنهم وصل به تشکل پشت پرده، جالب است عنوان می فرمایند که از 41 میلیون  و 900 هزار بیمه شده تحت پوشش تأمین اجتماعی چرا کم آمده‌اند. ایرادی ندارد قطعاً جامعه کارگری گله‌مندی جناب ایرج حریرچی را شنیدند و بار دیگر با تعدادی خواهند آمد که شامل فرمول محاسباتی جناب معاون وزیر قرار بگیرند و پاسخ بهتری را دریافت نمایند.

لاکن این بار با لیست بستگان آقای ایرج حریرچی که در طول ریاستش بر هیأت نظارت از رانت استفاده و جذب مکانهای مختلف تأمین اجتماعی شده‌اند، خواهد آمد و شاید هم قسمت شد کمی از پرده عملکرد ایشان را بالا زدند تا سیه رو شود هر که در آن غش باشد.

آقای حریرچی فرموده‌اند که ما آدرس غلط داده‌ایم؛ برعکس اتفاقاً این بار آدرس درست داده‌ایم، آدرس تیمی که در وزارت بهداشت حاکم هستند را داده‌ایم؛ تیمی که برای منافع ملی یک اپسیلون ارزش قائل نیستند و مرتب در حال برقراری ارتباط با کانون‌های قدرت برای حفظ منافع خودشان هستند. آدرس کانون قدرت لابیگری فی ما بین برادران (ق ز) افرادی در نهاد ریاست جمهوری و برادران (م ی) را در وزارت بهداشت و تأمین اجتماعی داده‌ایم.

آدرس افرادی را داده‌ایم که ذره‌ای دلشان به حال ملت و مردم نمی‌سوزد و در مقابل دست به هر کاری می‌زنند تا جایی که به منافع ملی آسیب برسانند.

جناب آقای حریرچی بنده به عنوان فردی که به دنبال برگزاری این مراسم  بوده‌ام اطمینان دارم آدرس را اشتباه نرفته‌ام چراکه تیم حاکم در ایوانک به دنبال تصاحب کامل خیابان آزادی یعنی تأمین اجتماعی است و لذا برای ناکام ماندن این استراتژی‌های منفعت طلبانه یقین دارم آدرس را درست آمده‌ام و بازهم به همین آدرس خواهیم آمد.

به امید دیدار

حسن صادقی

حسن صادقی ایرج حریر چی تجمع کارگران مقابل وزارت بهداشت وزرات بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر