کد خبر: 1337492 A

مدیرعامل آب منطقه‌ای قزوین:

دفتر مشترک آب و کشاورزی در قزوین تشکیل شود

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان قزوین درباره تشکیل دفتر مشترک آب و کشاورزی گفت: تشکیل چنین دفتری قطعا ضروری بوده و بسیار راهگشا است که لازم است محورهای همکاری بین جهاد کشاورزی و آب منطقه‌ای نیز از قبل تعیین شود.

دفتر مشترک آب و کشاورزی در قزوین تشکیل شود

به گزارش ایلنا، منصور ستوده روز دوشنبه در اولین جلسه مشترک آب و کشاورزی گفت: یکی از مهم‌ترین موضوعات در دشت قزوین وضعیت آبخوان‌ها است که باید مورد توجه قرار گیرد و برای آن برنامه ریزی کرد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین اضافه کرد: همه مدیران و مسئولان استان وظیفه شرعی و عرفی دارند که با همکاری و تعامل و مدیریت همه جانبه کارهای مردم را به بهترین شکل ممکن انجام دهند.

وی عنوان کرد: مدیریت مشترک آب و کشاورزی در دشت قزوین به حفظ منابع و افزایش بهره‌وری تولید در این استان منجر خواهد شد.

این مسئول خاطرنشان کرد: خیلی از مسائل و موانع موجود در حوزه دام، زراعت، طیور، باغبانی و غیره درد مشترک بین دستگاه‌های کشاورزی و آب منطقه‌ای است و همه باید برای رفع آن هم فکری کنیم، متاسفانه جزیره‌ای عمل کردن باعث شده منابع ما از بین برود که همین مسئله به ضرورت نشست تامل و همفکری برای حل مشکلات تاکید دارد.

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین هم در این جلسه گفت: هماهنگی و تعامل بین دستگاه آب منطقه‌ای و جهاد کشاورزی دشت قزوین را متحول و پایدار می‌سازد.

محمدحسین عطایی ادامه داد: تجربه ثابت کرده که هرگونه فقدان همکاری آب و کشاورزی خسارت زیادی به دشت به خصوص بخش کشاورزی وارد کرده و ضروت مصرف بهینه آب که در قانون عادلانه آب پیش بینی شده تنها با همکاری دو دستگاه متوالی آب و کشاورزی قابل اجرا و تحقق است.

 

انتهای پیام/
استان قزوین جهاد کشاورزی کشاورزی همکاری و تعامل منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر