کد خبر: 1126631 A

از بازسازی و اصلاح هویت بصری و نیز قلم اختصاصی فرانکلین در انتشارات علمی و فرهنگی طی مراسمی رسمی و با حضور مهمانانی محدود رونمایی خواهد شد.

به گزارش ایلنا، نام انتشارات فرانکلین با پیشگامان عرصۀ طراحی گره خورده است؛ از کتاب‌های شرکت سهامی انتشارات جیبی تا محصولات بنگاه ترجمه و نشر کتاب، هرکجا ردپایی از فرانکلین بوده، آثاری دیده می‌شود که چند پله از محصولات زمانه خود هم در محتوی و به‌ویژه در صفحه‌آرایی و طرح جلد و دیگر ابعاد فنی و هنری تولید کتاب فراترمی‌ایستاد. آن طراحی‌های بدیع و ظریف ثمرۀ وسواس بصری بزرگانی چون هرمز وحید، بهزاد گلپایگانی، پرویز کلانتری، محمدزمان زمانی و نورالدین زرین کلک بوده که هرکدام درکنار یکدیگر تیم طراحی و مدیریت هنری این انتشارات را تشکیل داده بودند. نام‌هایی که اکنون به سرمایه‌ای عظیم برای انتشارات علمی و فرهنگی، به عنوان میراث‌دار انتشارات فرانکلین بدل شده‌اند.

در سال‌های گذشته نگاهبانی ازآن گذشته و عملیاتی کردن مجدد آن فرایندها در قالب دستورالعمل‌های گرافیکی انتشارات، به دغدغۀ مسئولان انتشارات علمی و فرهنگی تبدیل شد؛ تدوین دفترچه‌های دستورالعمل هویت بصری، اصلاح لوگو و طراحی فونت و… از جمله اقداماتی بود که در دستور کار قرار گرفت. بنا بر این گزارش با به ثمر نشستن برنامه‌های اصلاحی هویت بصریِ انتشارات علمی و فرهنگی، روز سه شنبه شانزدهم شهریور ۱۴۰۰، مراسم رونمایی از «بازسازی و اصلاحهویت بصری» و نیزقلم رسمی و اختصاصی «فرانکلین» با حضور جمع محدودی از مهمانان از پیش تعیین‌شده، روز سه‌شنبه ۱۵ شهریور ساعت ۱۷:۳۰ در محل این انتشارات برگزار خواهد شد.

گفتنی است که این مراسم با حضور افرادی بِنام در عرصۀ نشر و فرهنگ از جمله مدیران نشر چشمه، ثالث، افق، یساولی و همچنین چهره‌های فعال در عرصۀ فرهنگ از جمله احمد مسجد جامعی، حجت‌الله ایوبی، علی دهباشی، ساعد مشکی، قباد شیوا و… خواهد بود.

انتهای پیام/
انتشارات علمی و فرهنگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر