خبرگزاری کار ایران

یک مسئول عنوان کرد:

توصیه های ایمنی هنگام تعمیر و راه‌اندازی کولرهای آبی

asdasd
کد خبر : ۱۴۸۵۳۷۱

با فرا رسیدن فصل گرما و لزوم راه اندازی کولرهای آبی، مدیر دفتر ایمنی و کنترل ضایعات شرکت توزیع نیروی برق استان فارس برلزوم رعایت نکاتی برای ایمنی اشخاص و حفظ و نگهداری کولرهای آبی، همچنین استفاده بهینه از انرژی تاکید کرد.

به گزارش ایلنا، وحید قاضی پور اظهار داشت: هرساله با شروع فصل گرما و راه اندازی وسایل کولرها، متاسفانه حوادثی نظیر برق گرفتگی و سقوط از ارتفاع رخ داده که رعایت برخی نکات ایمنی در سرویس و تعمیر آنها در کاهش حوادث این حوزه تاثیر بسزایی خواهد داشت.

وی با تاکید بر این که یکی از خطرات مهمی که در نصب و سرویس کولر آبی وجود دارد خطر برق گرفتگی سرویس کاران و شهروندان است، اظهار کرد: به دلیل اتصال کولر‌های آبی به برق، احتمال برق گرفتگی افراد هم افزایش می‌یابد که شهروندان بایستی در ابتدا با فازمتر بدنه کولر را لمس کنند و مطمئن شوند که برق ندارد. وی تاکید کرد: تمام تجهیزات سیستم‌ های برقی از جمله فیوزها، سیم کشی‌ ها و کابل‌ ها باید دارای استانداردهای لازم باشد تا از بروز خطرات احتمالی پیشگیری شود.

مدیر دفتر ایمنی و کنترل ضایعات شرکت توزیع نیروی برق استان فارس تصریح کرد: در خصوص کولرهای آبی که در بالکن و یا نقاطی قرار دارد که دسترسی به آنها سخت بوده و خطر سقوط وجود دارد، شهروندان حتماً ابتدا نسبت به تثبیت محل استقرار خود اقدام نمایند و هیچگاه بر روی کولر روشن فعالیتی انجام ندهند.

قاضی پور، با بیان اینکه اگر شهروندان تخصصی در زمینه راه اندازی کولر‌ها ندارند، حتماً باید در این زمینه از افراد متخصص کمک بگیرند، افزود: در کولر‌های آبی، به دلیل وجود آب که رسانای خوبی برای جریان برق است، احتمال برق گرفتگی بالا می‌رود، از این رو بهتر است برای انجام این کار از افراد متخصص و تعمیرکاران مجاز کمک گرفته و همچنین از قطع کامل برق و بی‌برق شدن کولر اطمینان حاصل کنند.

این مقام مسئول تجهیز ساختمان به سیستم ارت مناسب و نصب کلید محافظ جان بعد از سیستم برق را از دیگر موارد ایمنی در هنگام نصب کولر‌های آبی برشمرد و گفت: شهروندان مراقب باشند، هنگام انجام سرویس سالانه کولر، آب روی سیستم برق موتور و پمپ ریخته نشود، زیرا خطر ایجاد اتصالی، برق گرفتگی و حریق کولر وجود دارد.

قاضی پور، نصب سایبان را از جمله اقدامات موثر در افزایش راندمان کولر‌های آبی عنوان کرد و ادامه داد: با نصب سایبان روی کولر‌های آبی ضمن صرفه جویی در مصرف آب و برق، جریان باد کولر نیز خنک‌تر می‌شود.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز