خبرگزاری کار ایران

رئیس ستاد انتخابات استان خبر داد؛

تعیین ۳۱۶۶ شعبه اخذ رأی در آذربایجان شرقی

تعیین ۳۱۶۶ شعبه اخذ رأی در آذربایجان شرقی
کد خبر : ۱۴۹۷۶۳۵

رئیس ستاد انتخابات استان از تعیین ۳ هزار و ۱۶۶ شعبه اخذ رأی در آذربایجان شرقی خبر داد و افزود: آموزش‌های لازم به فرمانداران، معاونان فرماندار، بخشداران و اعضای هیئت‌های اجرایی داده شده است.

به گزارش ایلنا از تبریز، تراب محمدی در گفت‌وگو با خبرنگاران، در خصوص شعب فعال شهرستان‌ها در انتخابات پیش رو گفت: در شهرستان آذرشهر ۸۷ شعبه، اسکو ۱۲۹، اهر ۱۳۴، بستان‌آباد ۱۲۷، بناب ۱۲۷، تبریز ۸۱۴، جلفا ۸۱، خداآفرین ۵۲، سراب ۱۶۷، شبستر ۱۱۵، عجب‌شیر ۸۷، لیلان ۴۶، مراغه ۱۸۶، مرند ۱۸۲، ملکان ۱۱۹، میانه ۲۳۶، هریس ۹۲، هشترود ۹۹، هوراند ۵۱، ورزقان ۹۸، شهرستان چاراویماق ۶۵ و کلیبر ۷۲ شعبه کار برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری را بر عهده خواهند داشت.

وی ادامه داد: از ۳۱۶۶ شعبه فعال، ۲۴۲۹ شعبه ثابت و ۷۳۷ شعبه هم به‌صورت سیار در روز انتخابات کار اخذ رأی را انجام می‌دهند.

وی از تأمین و آماده‌‎سازی دستگاه‌های احراز هویت در تمام شهرستان‌ها خبر داد و گفت: امیدوارم این انتخابات نیز همانند انتخابات مجلس شورای اسلامی با آرامش و در کمال امنیت و سلامت برگزار شود.

محمدی چهار مؤلفه مشارکت، امنیت، سلامت و رقابت در انتخابات ریاست‌جمهوری کشور را بسیار بااهمیت دانست و گفت: در این میان مؤلفه سلامت انتخابات از وظایف مهم مجریان انتخابات، کاندیداها و هواداران آنهاست  که باید رعایت شود.

وی افزود: تأمین امنیت نیز بر دوش نیروهای امنیتی، نظامی و انتظامی است و مجاهدت‌های شبانه‌روزی این افراد نباید فراموش شود؛ بر اساس زحمات نیروهای امنیتی است که امنیت پایدار و آرامش مثال‌زدنی در کشور و استان ایجاد شده و کوچک‌ترین مشکل امنیتی نداریم.

وی با تأکید بر اینکه به همه مجریان انتخابات تأکید شده که از حضور در ستادهای تبلیغاتی نامزدها و سوگیری له یا علیه آنها خودداری کنند، افزود: اصل بر حضور حداکثری است.

محمدی با بیان اینکه نباید شاهد تخریب نامزدهای انتخاباتی از سوی هواداران آنها باشیم، ادامه داد: عملکرد ستادهای تبلیغاتی توسط نهادهای مسئول رصد می‌شود و از مسئولان این ستادها انتظار داریم که اعضای خود را به همدلی و رعایت اخلاق انتخاباتی دعوت کنند.

وی از مسئولان ستادهای تبلیغاتی نامزدهای ریاست‌جمهوری در استان خواست که نظارت دقیقی بر فعالیت این ستادها داشته باشند و تجمعات حمایت از نامزدها را با هماهنگی نهادهای مسئول به‌ویژه فرمانداری‌ها برگزار کنند تا مشکلی برای مردم ایجاد نشود.

محمدی گفت: اگر مردم بدانند مسئولان دلسوزانه و صادقانه تلاش می‌کنند قطعاً در انتخابات شرکت خواهند کرد و نظرسنجی‌ها نیز حاکی از مشارکت بالای مردم در انتخابات است.

وی گفت: اگر عملکرد دولت سیزدهم با زبان گویا و رسا بیان شود در مشارکت  مردم تأثیرگذار خواهد بود. مردم باید بدانند خادمان آنها در این ۳۳ ماه چه‌کارهایی کرده‌اند و وظیفه ماست که خدمات دولت  را در این مدت تبیین کنیم.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز