خبرگزاری کار ایران

به همت شهرداری صدرا برگزار شد؛

معرفی برترین‌های رویداد قرآنی «شمس الضحی» در شهر صدرا

معرفی برترین‌های رویداد قرآنی «شمس الضحی» در شهر صدرا
کد خبر : ۱۴۹۴۳۰۱

مراسم اختتامیه نخستین جشنواره قرآنی «شمس الضحی» به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری صدرا و مشارکت دیگر ادارات و ارگان های شهر صدرا در هتل رز این شهر برگزار شد.

به گزارش ایلنا، شهردار صدرا، رویداد قرآنی «شمس الضحی» را شاخص ترین برنامه فرهنگی در شهرداری صدرا دانست و گفت: چشم انداز این رویداد قرآن این است که به صورت بین المللی در شهر صدرا برگزار شود.

مجتبی پارسایی افزود: با توجه به رویکردی که مدیریت شهری برای ترویج فرهنگ قرآنی و برنامه های فرهنگی در شهر صدرا دارد، اهم برنامه های فرهنگی با رویکرد قرآن طراحی و اجرا می کنند با هدف اینکه بتوانیم این رویکرد را در سبک زندگی مردم شهر ترویج دهیم و فرهنگ قرآن با سبک زندگی مردم گره بخورد و این برنامه هم در همین راستا برگزار شد.

شهردار صدرا افزود: این دوره از مسابقات قرآنی در 12 رشته، اعم از صحیح خوانی، قرائت تقلیدی، قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، حفظ ویژه، حفظ عمومی، مفاهیم قرآن کریم، اذان، قصه گویی، خوشنویسی، نقاشی و عکاسی با 413 نفر شرکت کننده برگزار شد.

پارسایی با بیان اینکه امروز از ۱۲٠ نفر تجلیل شد، گفت: از این بین ۴۴ نفر آقا و ۷۶ نفر خانم هستند.

وی با اشاره به اینکه از همه دستگاه های اجرایی که همکاری کردند، تشکر می کنم، گفت: این رویداد مهم قرآنی با همکاری ناحیه مقاومت بسیج سپاه امیرالمومنین (ع)، دفتر امام جمعه شهر صدرا، شرکت عمران صدرا، کمیته امداد امام خمینی (ره) منطقه 6، نیروی انتظامی در شهر صدرا، موسسه قرآنی دارالتحفیظ الهادی (ع)، موسسه قرآنی فرهنگی بیت الاحزان حضرت زهرا (س) شهر صدرا، دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز، مرکز آموزشی درمانی سوانح سوختگی و ترمیمی امیرالمومنین(ع)، بیمارستان خیریه آموزشی، پژوهشی و درمانی ابوعلی سینا و آموزش و پرورش ناحیه 2 در شهر صدرا بسیار با شکوه در هتل رز برگزار شد.

پارسایی گفت: این اولین رویداد بوده ولی آخرین رویداد نخواهد بود و ما با چشم اندازی که روزی رویداد قرآنی «شمس الضحی» به صورت بین المللی در شهر صدرا برگزار شود، این رویداد را کلید زدیم و به امید خداوند متعال در سال های آینده با کیفیت و کمیت بهتر این رویداد برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه بودجه فرهنگی سال 1403 با توجه به اهمیت موضوع بیش از صددرصد نسبت به سال قبل افزایش دادیم، افزود: در حوزه توسعه سخت افزاری و زیرساخت های فرهنگی، احداث فرهنگسرا و سالن های آمفی تئاتر و در حوزه نرم افزاری هم توسعه برنامه های قرآنی و کتابخوانی و اجرای برنامه های ورزشی عمومی از جمله مواردی است که در حوزه فرهنگی پیگیری می شود.

پارسایی اظهار کرد: رویداد قرآنی «شمس الضحی» شاخص ترین برنامه فرهنگی در شهرداری صدرا محسوب می شود و این برنامه از نیمه دوم سال 1402 آغاز شد و اختتامیه آن در این ایام برگزار شد.

وی گفت: از سایر نقاط استان و کشور هم شرکت کننده داشتیم ولی چون در سال اول تمرکز بر شهر صدرا بود بیش از 90 درصد شرکت کنندگان از صدرا بودند و برای سال جاری به دنبال توسعه آن هستیم و شرکت کنندگان سایر نقاط کشور هم افزایش خواهد یافت و در خدمت هم میهنان عزیز خود هم باشیم.

برگزاری رویداد «شمس ‌الضحی» برای اولین بار در شهر صدرا اتفاق ارزشمندی است

عضو شورای شهر صدرا نیز با قدردانی از همه دستگاه های اجرایی و مدیران که در برگزاری این جشنواره بزرگ قرآنی گفت: امام جمعه صدرا به عنوان رهبر فرهنگی به ما رهنمود کرد و با حضور این انسان فرهیخته و با همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر صدرا فعالیت های فرهنگی خوبی انجام شده است.

خداکریم فیروزمند  با بیان اینکه برگزاری رویداد «شمس ‌الضحی» برای اولین بار در شهر صدرا اتفاق ارزشمندی محسوب می‌شود، گفت: یاد دادن قرآن موجب کسب نیکی است و خوشحال هستیم که نوجوانان این شهر تا این اندازه به قرآن علاقه‌مند هستند.

وی گفت: این مسابقات که به حمایت مجموعه شهرداری و به همراهی شورای اسلامی شهر صدرا برگزار شده است.

فیروزمند با اشاره به اینکه قرآن برای هم نشینان خود شفاعت می طلبد، اظهار کرد: یادگرفتن و یاددادن قرآن موجب کسب نیکی است و بهترین شما کسی است قرآن را یاد بگیرد و به دیگران بیاموزد.

عضو شورای اسلامی شهر صدرا اضافه کرد: تنها با ذکر خدا دل ها آرامش می گیرد و قرآن حدیث عشق و ایمان است.

وی با اشاره به اینکه انسان از حضور جوانان و نوجوانان برای حضور در رویداد قرآن لذت می برد، گفت: استقبال شهروندان صدرا از این رویداد نشانگر این است که شهروندان فهیم صدرا در  مباحث فرهنگی خصوصا انس با قرآن چقدر مورد توجه و موضوع قرآنی را سرلوحه زندگی خود و فرزندان برای تعلیم و تربیت بهتر قرار داده اند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز