خبرگزاری کار ایران

آتش‌سوزی منطقه « بلبزان » پاوه مهار شد

asdasd
کد خبر : ۱۴۹۱۰۴۵

سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه گفت: آتش سوزی در منطقه بلبزان شهرستان پاوه که از روز چهارشنبه هفته گذشته شروع شده بود پس از ساعت‌ها تلاش و کوشش طاقت فرسا شب گذشته مهار شد.

به گزارش ایلنا، سعید دزفولی نژاد افزود: آتش سوزی منطقه «بلبزان» شهرستان پاوه در روز چهارشنبه هفته گذشته مهار شده بود ولی بعد از ۲۴ ساعت دوباره در عصر روز پنجشنبه در این منطقه به دلیل آثار باقیمانده از آتش سوزی قبلی دوباره شعله ور شد.

وی اضافه کرد: بعد از شعله ور شدن مجدد آتش در این منطقه، در همان ساعات اولیه، کار اطفای حریق آغاز و تمام نیروهای یگان حفاظت این اداره کل و ادارات محیط زیست شهرستان های اطراف به محل اعزام شدند.

سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه یادآور شد: با توجه به سخت گذر بودن منطقه و وسعت آتش، پس از هماهنگی های به عمل آمده، ۲ فروند بالگرد آب پاش نیز جهت اطفای حریق به منطقه اعزام شدند.

دزفولی‌نژاد افزود: پس از ساعت ها تلاش بی وقفه همه نیروهای اعزام در منطقه اعم از نیروهای محیط زیست، منابع طبیعی، انجمن ها، سازمان های مردم نهاد و فعالان محیط زیستی و فرمانداری بالاخره آتش سوزی در این منطقه خاموش شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه وسعت آتش سوزی در این منطقه را بیش از ۲۰ هکتار اعلام کرد و گفت: تیم ها و گروه ها برای پایش و مراقبت در راستا جلوگیری از فوران دوباره آتش همچنان در منطقه حضور دارند.

وی افزود: هنوز علت این حریق مشخص نشده است و بررسی ها در این زمینه ادامه دارد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز