خبرگزاری کار ایران

ممنوعیت شنا کردن در تأسیسات آبی استان کرمانشاه

asdasd
کد خبر : ۱۴۸۷۱۰۷

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کرمانشاه گفت: با توجه به آغاز فصل گرما، شنا در دریاچه پشت سدها، آب‌بندان‌ها، کانال‌های آبیاری و نیز بندهای انحرافی استان به طور مطلق ممنوع است.

به گزارش ایلنا از کرمانشاه، رسول فرهادی اظهار کرد: همه‌ ساله با آغاز فصل تابستان به ویژه در روزهای پایانی هفته و روزهای تعطیل، مشاهده می‌شود برخی از شهروندان و روستاییان بدون توجه به علائم هشدار دهنده و اطلاعیه‎‌های مکرر این شرکت در دریاچه سدها و کانال‌های آبیاری اقدام به شنا می‎‌کنند که این سهل‌انگاری و بی‌‎توجهی خسارات مالی و جانی به همراه می‌‎آورد.

وی با بیان اینکه تأسیسات و ابنیه‌های آبی مکان مناسبی برای شنا نیست، تصریح کرد: شنا در دریاچه پشت سدها، آب‌بندان‌ها، کانال‌های آبیاری و نیز بندهای انحرافی استان به طور مطلق ممنوع است، این تأسیسات فقط برای آبرسانی طراحی و احداث شده و به‌هیچ‌وجه برای شنا کردن مناسب نبوده و خطر غرق شدن در آن‌ها وجود دارد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کرمانشاه ضمن هشدار جدی به شهروندان به ویژه افراد ساکن در حاشیه تأسیسات آبی، متذکر شد: برای حفظ سلامت خود و خانواده‌‎هایتان از نزدیک شدن به مخازن سد‌ها و تأسیسات آبی جداً خودداری کرده که هرگونه قصور و بی‌توجهی به این مسئله علاوه بر این که موجب به بار آمدن خسارات جبران‌ناپذیری خواهد شد براساس قانون مسؤولیتی را متوجه وزارت نیرو نخواهد کرد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز