خبرگزاری کار ایران

| 14:23   
کد خبر : ۱۳۹۴۶۹۴
رئیس پلیس فتا در استان خبر داد؛

کلاهبرداری با پیامک جعلی سهام عدالت در قزوین

رئیس پلیس فتا در استان قزوین از کشف پرونده برداشت غیرمجاز از حساب با ترفند ارسال پیامک جعلی سهام عدالت در این استان خبر داد.

کلاهبرداری با پیامک جعلی سهام عدالت در قزوین

به گزارش ایلنا، سرهنگ محمدعلی فرهودی گفت: در پی وصول یک فقره پرونده با موضوع برداشت غیرمجاز از حساب بانکی، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا در شهرستان تاکستان قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا در استان قزوین ادامه داد: شاکی در اظهارات خود عنوان کرد،پیامکی با مضمون سهام عدالت برایش ارسال شده و پس از ورود به به لینک موجود در پیامک، مبلغ پنجاه میلیون ریال از حسابش به سرقت رفته است.

وی عنوان کرد: کارشناسان این پلیس با پیگیری سریع موضوع موفق به ردگیری مبلغ سرقتی شده و پس از هماهنگی قضایی وجه مورد نظر را به حساب شاکی عودت دادند.

فرهودی به کاربران هشدار داد: پیامک‌های جعلی همچنان یکی از مهمترین ترفندهای مجرمان سایبری است و علی‌رغم توصیه‌های مکرر پلیس مبنی بر عدم ورود به لینک‌های موجود در پیامک‌های ناشناس و ضرورت بررسی سرشماره ارسال کننده پیامک، همچنان کاربران دقت لازم را به این اصول نداشته و مورد کلاهبرداری قرار می‌گیرند که در این رابطه لازم است کاربران با اندکی توجه و پرهیز از شتاب‌زدگی پیامک‌ها را بررسی کنند تا مورد کلاهبرداری قرار نگیرند.

رئیس پلیس فتا در استان قزوین خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند در صورت نیاز به دریافت مشاوره در خصوص موضوعات سایبری، از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir با کارشناسان پلیس در ارتباط باشند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز