خبرگزاری کار ایران

| 01:20   
کد خبر : ۱۳۹۰۷۲۹
مدیرعامل شرکت آبفا استان زنجان خبرداد؛

رفع مشکل کمبود آب 2 روستای شهرستان سلطانیه

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان، گفت: با پایش مشترکین و شناسایی انشعاب های غیرمجاز و مصارف غیرقانونی در شهرستان سلطانیه مشکل کمبود آب 2 روستای "ساریجالو" و "سلمانکندی" رفع شد.

رفع مشکل کمبود آب 2 روستای شهرستان سلطانیه

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، علیرضا جزء قاسمی، با اعلام این خبر، اظهار داشت: امسال در 5 ماهه سال جاری 45 فقره انشعاب غیرمجاز در شهرستان سلطانیه شناسایی و تبدیل به مجاز شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان، افزود: در همین راستا با این اقدام، مشکل ساکنان روستاهای ساریجالو و سلمانکندی که در ماه های اخیر به دلیل مصرف بی رویه انشعاب های غیرمجاز، با کمبود آب مواجه شده بودند، رفع شد.

وی، تصریح کرد: میزان تولید آب در این مناطق به اندازه میزان مصرف مشترکین بود ولی هدر رفت آب برای مصارف غیرضروری همچون آبیاری باغ و باغچه و احشام باعث بروز مشکل برای اهالی شده بود.

جزء قاسمی عنوان کرد: همواره یکی از چالش های آبرسانی در تابستان، مصرف بی رویه آب آشامیدنی در نقاط روستایی برای کشاورزی و دامداری است که افت یا کمبود فشار آب را به دنبال دارد.

این مسئول خاطرنشان کرد: بر همین اساس یکی از برنامه های جدی شرکت آب و فاضلاب استان زنجان مقابله با این پدیده غیرقانونی است.

به گزارش ایلنا، در استان زنجان بیش از یک میلیون و 100 هزار نفر در 21 شهر و 630 روستا تحت پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب قرار دارند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز