خبرگزاری کار ایران

| 02:00   
کد خبر : ۱۳۸۶۹۸۳
رئیس اتاق بازرگانی زنجان تاکید کرد؛

ضرورت تسهیل ارتباط با تجار و معرفی ظرفیت‌های تولیدی و صادراتی استان

رئیس اتاق بازرگانی زنجان، با اشاره به ضرورت تسهیل ارتباط تجار، کاهش هزینه ها و معرفی ظرفیت‌های تولیدی و صادراتی استان، خبر از حضور ۳۰۰ فعال اقتصادی در دیدار چهره به چهره با رایزن اقتصادی سفارت‌های جمهوری اسلامی ایران در کشورهای مختلف جهان داد.

ضرورت تسهیل ارتباط با تجار و معرفی ظرفیت‌های تولیدی و صادراتی استان

به گزارش ایلنا از زنجان، صمد یوسفی اصل، همزمان با برگزاری هفتاد و چهارمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان، به ریاست استاندار در محل سالن جلسات شهید شهریاری اتاق بازرگانی زنجان، با بیان اینکه یکی از برنامه‌های بلند مدت اتاق در دوره جدید برنامه حضور رایزنان و سفرا در استان است، اظهار کرد: تسهیل در ارتباط تجار با رایزنان و سفرا از اهدافی است که در این برنامه‌ها دنبال می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی زنجان، با بیان اینکه کاهش هزینه ها و صرفه جویی در وقت و برنامه های تجار در ارتباط با سفرا و رایزنان نیز  از جمله اهداف و برنامه‌های اتاق در راستای حضور سفرا و رایزنان در زنجان است، تصریح کرد: در رویداد اخیر حضور رایزنان اقتصادی سفارت‌های جمهوری اسلامی ایران در کشورهای مختلف جهان در زنجان برنامه دیدار چهره به چهره از سوی اتاق برنامه‌ریزی شد که یا استقبال گسترده بخش خصوصی روبرو شد و در حدود ۳۰۰ فعال اقتصادی در بخش های مختلف با ثبت‌نام در سامانه تعریف شده در این برنامه حضور پیدا کردند.

وی، با اشاره به ظرفیت‌های مغفول و کمتر شناخته شده شهرستان های استان در بخش های مختلف تولیدی و صادراتی، گفت: بر همین اساس برنامه اتاق بازرگانی زنجان معرفی و بازدید های میدانی از شهرستان های استان با حضور مهمانان داخلی و خارجی از جمله سفرا و رایزنان است.

یوسفی اصل، در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه عمده مشکلات صادرکنندگان با توجه به صادرات سرب و روی به عنوان اصلی ترین محصول صادراتی استان ، در این حوزه است، بیان کرد: صادرکنندگان ما در حال حاضر در استان به ویژه در زمینه هایی چون تعهدات ارزی و ضمانت نامه های صادراتی با مشکلات جدی روبرو هستند که باید به آن توجه شده و پیگیری و حل شود.

رئیس اتاق بازرگانی زنجان، گفت: زنجان میتواند به عنوان اولین استان نماینده تام الاختیار بانک مرکزی را مستقر و برنامه ها و مشکلات را پیگیری کنند.

محسن افشارچی در ادامه بر لزوم حل مشکلات صادرکنندگان استان در بخش‌های مختلف، با اشاره به پیگیری مشکلات صادرکنندگان به ویژه در حوزه تعهدات ارزی از مسولان رده بالای کشور و رییس بانک مرکزی، اظهار داشت: با توجه به حضور وزیر اقتصاد در افتتاح مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان زنجان، جلسه‌ای با حضور فعالان اقتصادی استان و وزیر برنامه‌ریزی و برگزار می‌کنیم.

استاندار زنجان، با تاکید بر لزوم حل مشکلات صادرکنندگان استان زنجان در بخش های مختلف، تصریح کرد: در کشور باید به سمتی حرکت کنیم که مشکلات را حل کنیم.

وی، با بیان اینکه بهره‌وری موضوعی است که باید به صورت جدی در دستور کار صنعتگران قرار گیرد، گفت: برخی از مشکلات فعالان عرصه تولید و صادرات به تهران منتقل و پیگیری می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز