خبرگزاری کار ایران

| 01:37   
کد خبر : ۱۳۷۸۲۱۹
شرکت آب منطقه‌ای گیلان اعلام کرد؛

قطع آبگذاری کانال‌های آبیاری شبکه سفیدرود برای جلوگیری از خسارت

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای گیلان گفت: با توجه به پیش بینی و هشدار سطح نارنجی اداره کل هواشناسی گیلان مبنی بر بارش باران در روزهای آینده، آبگذاری همه کانال‌های آبیاری شبکه سفید رود از امروز قطع می‌‌شود.

قطع آبگذاری کانال‌های آبیاری شبکه سفیدرود برای جلوگیری از خسارت

به گزارش ایلنا از رشت، محمدجواد خانی‌پور با اعلام این خبر گفت: به جهت جلوگیری از خسارت به شالیزارهای استان و همچنین ذخیره‌سازی آب در مخزن سد سفیدرود، آب کانال‌های آبیاری شبکه سفیدرود از امروز قطع می‌‌شود.

خانی‌پور با بیان اینکه تا کنون پنج مرحله آبگذاری کانال‌های آبیاری سفیدرود در استان را پشت سرگذاشته‌ایم، افزود: ششمین مرحله آبگذاری کانال‌های آبیاری از روز ۳۱ تیر ماه در کانال چپ سد سنگر برای اراضی شالیزارهای مناطق مرکزی و از اول مرداد کانال راست سد سنگر برای اراضی شالیزارهای شرق گیلان انجام خواهد شد.

وی یادآوری کرد: با توجه به صدور هشدار سطح نارنجی از سوی اداره کل هواشناسی استان گیلان مبنی بر فعالیت سامانه بارشی در سطح استان گیلان از روز یکشنبه ۲۵ لغایت روز سه شنبه ۲۷ تیر ماه سالجاری و احتمال سیلابی شدن رودخانه‌های استان، از شهروندان و هموطنان ارجمندمان درخواست می‌شود برای جلوگیری از بروز حوادث ناگوار از تردد و استقرار در حریم رودخانه‌ها، تأسیسات آبی و کانال‌های آبرسانی خودداری کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز