خبرگزاری کار ایران

| 20:21   
کد خبر : ۱۳۷۶۳۸۱
استاندار خراسان رضوی:

راهبرد ما جلوگیری از تعطیلی واحدهای اقتصادی و احیای بخش‌های راکد است

استاندار خراسان رضوی گفت: یکی از راهبردها، جلوگیری از تعطیل شدن واحد‌های اقتصادی بود و با هماهنگی های صورت گرفته بخشی از واحد‌های تعطیل نیز به عرصه فعالیت بازگشتند.

راهبرد ما جلوگیری از تعطیلی واحدهای اقتصادی و احیای بخش‌های راکد است

به گزارش ایلنا از مشهد، یعقوبعلی نظری در مراسم بزرگداشت روز صنعت، معدن و تجارت افزود: در نشستی که با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی برگزار شد، به مزیت‌های موجود در استان همچون مرز مشترک با کشورهای همسایه وجود صنایع مختلف، کشاورزی و دامداری اشاره شد.

وی ادامه داد: مسائل را باید حل کرد و به رخ کشیدن آن، کمکی به جامعه نمی‌کند بلکه باید توانمندی‌ها و قدرت حل مسائل که اکنون در استان وجود دارد، به رخ کشیده شود.

استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: بدیهی است با توجه به ظرفیت‌ها و مسائلی که در استان وجود دارد، باید به حل مسائل پرداخت و نیاز به تلاش مضاعف در این خصوص وجود دارد.

نظری ادامه داد: حضور نیروهای مردمی در بخش‌های مختلف اقتصادی استان فرصتی ایجاد کرد تا با تلاش بیشتر به سمت اهداف مشترک قاطعانه حرکت کنیم.

استاندار خراسان رضوی بیان کرد: اقتصاد زیارت از مولفه‌های اساسی استان خراسان رضوی است و این در حالی است که فراهم شدن زیرساخت‌های دیگر همچون انرژی، کشاورزی، صنعت و معدن نیز در حال رخ دادن است.

وی اضافه کرد: یکی از راهبردها، جلوگیری از تعطیل شدن واحد‌های اقتصادی بود و با هماهنگی صورت گرفته واحد‌های تعطیل نیز به عرصه فعالیت بازگشتند و در ادامه این راهبرد، افزایش بهره وری در خطوط تولید مورد توجه قرار گرفت.

نماینده عالی دولت سیزدهم در استان خراسان رضوی گفت: ما باید در حوزه کشاورزی با اقدامات دانش بنیان و برنامه ریزی مبتنی بر دانش، شرایط اقلیم استان را برای تولید و امنیت نیازهای غذایی مدیریت کنیم.

وی افزود: جوانان مستعد بسیاری با ایده های فراوان در سطح استان خراسان رضوی حضور دارند ولی متاسفانه ارتباط بین صنعت با بخش علمی استان کمرنگ است و باید به این موضوع توجه ویژه‌ای شود.

نظری اظهار کرد: تشکیلات بخش صنعتی می‌تواند در ارایه راهکارها، احصای مسائل و پیشنهادهای راهبردی و کاربردی با توجه به تجربه و دانش خود، مسوولان تصمیم گیر را یاری کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز