خبرگزاری کار ایران

| 20:51   
کد خبر : ۱۳۶۹۷۷۰
استاندار فارس عنوان کرد؛

سرانه پزشک خانواده باید اصلاح شود

استاندار فارس در نشست مشترک با حسین فرشیدی معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به بررسی مسائل مربوط به طرح پزشک خانواده پرداخت.

سرانه پزشک خانواده باید اصلاح شود

به گزارش ایلنا، محمد هادی ایمانیه گفت: سرانه پزشک خانواده می‌بایست اصلاح شود اما طبیعتا به شرطی می‌توانیم مسئولان مربوط کشوری را به این اصلاح راضی کنیم که به صورت شفاف بتوان ارتقاء شاخص‌های سلامت را با اجرای پزشک خانواده اثبات کرد.

وی  ادامه داد: طبیعتاً پزشک خانواده همانند سایر طرح‌ها و برنامه‌ها نواقص و ایراداتی داشته و دارد که می‌بایست همواره برای اصلاح و ارتقاء آن پیشنهادات و راهکارهای عملی خود را ارائه دهیم.

استاندار فارس به مسائل و چالش‌های موجود در طرح پزشک خانواده اشاره کرد و افزود: مسائل و مشکلات درگیر در پزشک خانواده در سه حوزه مسائل بیمه‌ای، وزارتخانه‌ای و برخی از پزشکان همکار دسته بندی می‌شود.

ایمانیه بر ضرورت مشخص شدن موضوع مراقبین سلامت تاکید کرد و اظهار داشت: مابه التفاوت ۱۲% تا مصوبه اداره کار می‌بایست از جانب دولت پرداخت شود؛ با قول مساعد معاون وزیر بهداشت این مُهِم محقق خواهد شد.

وی، بهداشت و پیشگیری را اصلی ترین رسالت اجرای پزشک خانواده و مقدم بر درمان دانست و افزود: هر پزشکی می‌تواند در این طرح مشارکت کند اما لزوماً شرایط و ضوابط آن نیز باید رعایت شود؛ نظارت مداوم و مستمر بر فعالان پزشک خانواده در دستور کار قرار گیرد.

استاندار فارس همچنین خواستار اصلاح سرانه پزشک خانواده شد و تصریح کرد: با اثبات ارتقاء شاخص‌های سلامت، سرانه پرداختی نیز باید اصلاح شود؛ می‌بایست پرداختی‌های پزشک خانواده منظم و در فواصل کوتاهی از پایان ماه به وی پرداخت شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز