خبرگزاری کار ایران

| 19:33   
کد خبر : ۱۳۶۳۶۸۸

پلمب ٧۶ واحد صنفی آلاینده محیط زیست در سطح شهر مشهد

مدیر عامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری مشهد از پلمب ۷۶ واحد صنفی آلاینده محیط زیست از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

پلمب ٧۶ واحد صنفی آلاینده محیط زیست در سطح شهر مشهد

به گزارش ایلنا از مشهد، محمد جواد مشیری اظهارداشت: در راستای حفظ محیط زیست شهری با توجه به آلودگی و مزاحمت های متعدد و همچنین دستور مقام قضائی ۴۴۲ واحد صنفی دارای شغل مزاحم و آلاینده و انبار ضایعات شناسایی شده است.

وی ادامه داد: پس از ابلاغ اخطار اولیه، تعداد ۷۶ واحد به دلیل عدم توجه و ادامه فعالیت پلمب شد.

 مشیری اشاره کرد: برای ساماندهی مشاغل ناسازگار با محیط زیست شهری تاکنون تعداد ۱۳ مجتمع صنفی خدماتی در حال بهره برداری و ۵ مجتمع در حال احداث است.  

وی افزود: یکی از دیگر اقدامات این سازمان در راستای حفظ محیط زیست ایجاد میدان بار مرکزی و انتقال میدان های بار فعلی به خارج از شهر است که در برنامه های پیش رو است.

وی تشریح کرد: میادین میوه و تره بار فعلی مشکلاتی از قبیل ایجاد گره های ترافیکی، ضایعات بیش از حد و آلایندگی بالایی را در بر دارد که با این اقدام مرتفع خواهد شد.

مدیر عامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی در پایان گفت: از شهروندان تقاضا داریم قبل از شروع فعالیت در خصوص استانداردهای مشاغل در سطح شهر و قوانین شهری اطلاع کسب کنند تا از ایجاد شغل مزاحم و آلاینده جلوگیری شود. 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز