کد خبر: 1343509 A

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد:

افزایش خودسرانه قیمت شن و ماسه در کهگیلویه و بویراحمد/ با مُتخلفان برخورد قاطع قانونی می شود/ هیچ اتحادیه شن و ماسه ای در استان نداریم

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد با اظهار تاسف از افزایش خودسرانه قیمت شن و ماسه از سوی برخی واحدهای تولیدی در این استان، تاکیدکرد که این افزایش نرخ، خودسرانه بوده و مورد تایید اداره کل صَمت، تعزیرات حکومتی و کُمیته شن و ماسه این استان نیست.

افزایش خودسرانه قیمت شن و ماسه در کهگیلویه و بویراحمد/ با مُتخلفان برخورد قاطع قانونی می شود/ هیچ اتحادیه شن و ماسه ای در استان نداریم

"کریم روزبهان" در گفت و گو با ایلنا از یاسوج، با تاکید براینکه عاملان افزایش خودسرانه قیمت شن و ماسه به اداره کل تعزیرات حکومتی معرفی می‌شوند، اظهار داشت: در چند روز اخیر نرخ‌نامه‌ای از سوی یک واحد‌ تولیدی شن و ماسه استان در فضای حقیقی و مجازی به‌عنوان نرخ‌نامه مُصوب منتشر شد.

به گفته وی، انتشار این نرخ‌نامه با واکنش مسئولان اداره کل صمت استان مواجه شده و نشست کُمیته شن و ماسه با حضور معاونان امور اقتصادی و عمرانی استاندار، تعزیرات حکومتی و اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان تشکیل شده است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد از بررسی مُستندات و اسناد نمایندگان واحدهای تولیدی شن و ماسه در این کُمیته نیز خبرداد و خاطرنشان کرد: در پایان این نشست اعلان شد که قیمت‌های ابلاغی از سوی آن تعاونی شن و ماسه، غیرمُتعارف تشخیص داده شد.

روزبهان با تاکید بر اینکه از ششم فروردین‌ ماه امسال، هرگونه افزایش نرخ از سوی واحد‌های تولیدی شن و ماسه تخلف محسوب می شود، یادآور شد: با همکاری اداره کل تعزیرات حکومتی، با مُتخلفان برخورد قاطع قانونی می شود و واحد‌های شن و ماسه مُتخلف نیز پلمپ خواهند شد.

او گفت: هیچ اتحادیه‌ قانونی به نام اتحادیه شن و ماسه در کهگیلویه و بویراحمد وجود ندارد و نرخ‌نامه منتشره در فضای مجازی و حقیقی، از سوی یک شرکت‌تعاونی خودسرانه منتشر شده که به لحاظ قانونی، این افراد در جایگاهی نیستند که اقدام به تعیین نرخ‌نامه کنند.

روزبهان تاکیدکرد: تعیین نرخ در هر حوزه‌ای تنها با شورای نرخ‌گذاری و با دبیری سازمان صمت است.

انتهای پیام/
شن و ماسه افزایش قیمت شن و ماسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر