کد خبر: 1341098 A

مصوبه خرید خودرو و هدیه برای مسئولان، سرپرست آپادانا سرام را برکنار کرد

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در نامه‌ای خطاب به مدیرعامل یکی از هلدینگ‌های صندوق، سرپرست شرکت آپاداناسرام را براساس گزارش‌های رسیده به سامانه نظارت مردمی این صندوق برکنار کرد.

مصوبه خرید خودرو و هدیه برای مسئولان، سرپرست آپادانا سرام را برکنار کرد

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل صندوق بازنشستگی کشوری، در متن نامه «نعمت الله ترکی» در برکناری سرپرست شرکت آپادانا سرام آمده است:

«در راستای اجرای منویات رئیس محترم جمهور، بارها تاکید گردید که صندوق بازنشستگی کشوری در مبارزه با کج روی‌ها عزم جدی دارد و سامانه نظارت مردمی در راستای همین امر مهم راه اندازی شد.

گزارش‌های واصله به اینجانب حکایت از مصوباتی خارج از عرف در یکی از جلسات هیات مدیره شرکت‌های ذیل هلدینگ دارد. درحالیکه اینجانب به صورت مکتوب به تمامی شرکت‌ها ابلاغ نمودم که از هرگونه اقدام تشریفاتی که مغایر با سطح زندگی عموم بازنشستگان است اجتناب نمایید، دقایقی پیش از طریق سامانه نظارت مردمی مطلع شدم که در جلسه هیئت مدیره شرکت آپادانا سرام به شماره جلسه ۳۷۳، مصوباتی وضع شده که مغایر با ابلاغ‌های گذشته اینجانب و سیاست‌های دولت انقلابی است.

ترکی در این نامه تاکید کرده است: از آنجایی که این شرکت‌ها متعلق به بازنشستگان عزیز است، آیا این عزیزان رضایت دارند که در شرکتی برای خرید خودرو جهت استفاده حوزه مدیر عامل (به رغم داشتن خودروی دیگر) و همچنین برای خرید هدیه جهت اهدا به برخی مسئولین، مصوبه داشته باشیم!؟

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در پایان با تاکید بر لزوم تشدید نظارت‌ها آورده است: با قید فوریت مصوبه هیئت مدیره لغو، سرپرست شرکت عزل و در خصوص اعضای هیئت مدیره که مفاد مذکور را امضا و تایید نموده‌اند، تدبیر شود. ضمنا به سایر شرکت‌ها نیز مجددا تاکید شود مقام عالی وزارت و زیر مجموعه ایشان در مبارزه با کج روی‌ها و فساد، با احدی تعارف ندارند.

گفتنی است، سامانه نظارت مردمی صندوق بازنشستگی کشوری ۱۶اسفندماه امسال طی مراسمی رونمایی و در سایت این صندوق به نشانی cspf.ir آغاز به کار کرد.»

آپادانا سرام در زمینه تولید کاشی و سرامیک فعال است که کارخانه آن در شهرستان بوئین زهرا در استان قزوین واقع شده است.

انتهای پیام/
بازنشستگی خودرو دولت روابط عمومی و امور بین الملل هیئت مدیره
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر