کد خبر: 1332156 A

ورود دادستان مرکز خوزستان به موضوع قصور پزشکی منجر به حادثه کودک ۳ ساله اهوازی

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان از وضعیت کودک سه ساله‌ای که در جریان قصور پزشکی در بیمارستان ابوذر دچار سوختگی شده بود، بازدید و دستورات قضایی برای پیگیری و درمان سریع این کودک را صادر کرد.

ورود دادستان مرکز خوزستان به موضوع قصور پزشکی منجر به حادثه کودک ۳ ساله اهوازی

به گزارش ایلنا، صادق جعفری چگنی در این خصوص بیان‌ کرد: این کودک که برای عمل آپاندیس در بیمارستان‌ ابوذر اهواز بستری بود، در اتاق عمل از ناحیه کمر و پا دچار سوختگی شد که دادستان عمومی و انقلاب اهواز به محض اطلاع از این خبر، در بیمارستان حاضر و ضمن عیادت از بیمار و دلجویی از خانواده وی، موضوع را مورد بررسی قرار داد.

وی با بیان اینکه در این خصوص پرونده قضایی تشکیل شده است گفت: در راستای ماده ۲ قانون حمایت از کودکان و نوجوانان این موضوع بلافاصله مورد پیگیری قرار گرفت و مقرر شد با رعایت مقررات نسبت به بررسی تخلفات صورت گرفته، مقصران حادثه شناسایی و برابر قانون با آنان برخورد شود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان ادامه‌داد: همچنین پس از این بازدیدی که با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز، معاونان وی و رئیس سازمان نظام پزشکی استان انجام شد، طی نشستی وضعیت بهداشت و درمان استان مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد دستگاه‌های نظارتی در حوزه بهداشت و درمان جهت بررسی حادثه مذکور پیگیری‌های لازم را در دستور کار قرار دهند.

جعفری چگنی افزود: دستگاه قضایی ضمن احترام به جامعه بهداشت و درمان و تقدیر از زحمات آنان، بر رعایت حقوق بیمار و اخلاق پزشکی، تاکید دارد و با هرگونه قصور در این زمینه برخورد قانونی می‌کند.

مرکز آموزشی درمانی ابوذر اهواز، تنها مرکز تخصصی و فوق تخصصی اطفال استان است که به شهروندان خوزستانی واستان‌های همجوار خدمت رسانی می‌کند. این مرکز دارای بخش‌های تخصصی عفونی، نفرولوژی، غدد، نوزادان، گوارش، ICU،NIC، اطفال عمومی و جراحی و با امتیاز ارزشیابی درجه یک، یکی از مراکز آموزش و درمانی استان است.

انتهای پیام/
استان خوزستان انقلاب بیمارستان درمان دادستان
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر