کد خبر: 1329946 A

سند الگوی کشت استان اردبیل رونمایی شد

سند الگوی کشت استان اردبیل در مراسمی با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی، استاندار اردبیل و جمعی از مسئولین استانی در استانداری اردبیل رونمایی شد.

سند الگوی کشت استان اردبیل رونمایی شد

به گزارش ایلنا، براساس آیینی در سالن شهید رجایی استانداری اردبیل  با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی، استاندار اردبیل و جمعی از مسئولین استانی سند الگوی کشت استان اردبیل رونمایی شد.

نادر تقی زاده، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل در این مراسم اظهار کرد: سند الگوی کشت محصولات کشاورزی بعد از تصویب در وزارت جهاد کشاورزی به استان‌ها ابلاغ شد و جلسات متعددی برای عملیاتی شدن این سند در اردبیل برگزار شد.

وی  بیان کرد: برنامه‌های الگوی سند کشت محصولات کشاورزی به تفکیک شهرستان‌ها برای حمایت از کشاورزان تدوین و در اختیار فرمانداران قرار گرفته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل افزایش مشوق‌های حمایتی، ایجاد خط ویژه پرداخت تسهیلات مکانیزاسیون، توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی، کاهش هزینه اخذ آب بها از کشاورزان مجری طرح الگوی کشت، کاهش تعرفه بیمه را از راهکارهای اجرای بهتر الگوی کشت در استان عنوان کرد.

تقی زاده  با بیان اینکه در حال حاضر ۲ میلیون و ۴۲۳ هزار و ۶۹۸ تن محصولات آبی و ۳۳۶ هزار و ۷۷۳ تن محصولات دیم در اردبیل کاشت می‌شود، گفت: تاکنون براساس گزارش شهرستان‌ها ۸۰ درصد برنامه‌های این سند در اردبیل اجرایی شده است و مابقی نیز تا موعد کشت بهاره محقق خواهد شد.

انتهای پیام/
جهاد کشاورزی استانداری اردبیل سند الگوی کشت
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر