کد خبر: 1329775 A

یک فعال کارگری:

کارگران با مدیران و نمایندگان مجلس مراکز استانی در ارتباط باشند

دبیر اجرایی خانه کارگر کاشان در جلسه اعضای این خانه در کاشان گفت: در جامعه‌ای که فقر حاکم باشد، نمی‌توان فرهنگ را پیاده کرد.

کارگران با مدیران و نمایندگان مجلس مراکز استانی در ارتباط باشند

به گزارش خبرنگار ایلنا از کاشان، ماشالله زهتابی گفت: اگر درجامعه فقر حاکم باشد و کارگر نتواند برای معیشت خود کاری انجام بدهد، احتمال فریب و انحراف هم وجود دارد.

وی افزود: بانک رفاه متعلق به سازمان تامین اجتماعی است و اگر قرار باشد سهام این شرکت فرخته شود، دیگر کارگران پشتوانه‌ای نخواهند داشت، کارگر حق اظهارنظر دارد و می‌تواند براساس دلیل و برهان صحبت کند.

دبیر اجرایی خانه کارگر کاشان اضافه کرد: متاسفانه برخی در دولت با منطق سازگاری ندارند و تصمیماتی برخلاف منافع کارگران می‌گیرند. البته بخشی از این اتفاق به خود ما یعنی جامعه کارگری بازمی‌گردد چراکه دارای آگاهی نیستیم و خود را عقب کشیده‌ایم.

زهتابی از کارگران خواست که با نمایندگان، مسئولین و مدیران استانی و شهری خود تماس بگیرند و مسایل و مشکلات کارگران را با آنها در میان بگذارند.

دبیر اجرایی خانه کارگر کاشان اشاره‌ای هم به موضوع مزد کرد و گفت: افزایش 20 درصدی مزد کارگران برای سال آینده در مقایسه با تورم موجود بالای ۵۰ درصدی عادلانه نیست.

انتهای پیام/
مزد 1402
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر