کد خبر: 1246361 A

مدیرکل راهداری اردبیل خبر داد:

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: بیش از ۳۲۲ هزارتن کالای ایرانی از پایانه مرزی بیله سوار صادر شده است.

به گزارش ایلنا، کلیم الله وثوقی در بازدید از پایانه مرزی بیله سوار با اعلام این خبر افزود: در ۸ ماه گذشته شاهد افزایش ۷۸ درصدی صادرات کالای ایرانی از این پایانه بوده ایم.

عضو شورای اداری استان اردبیل گفت: در مدت یاد شده حدود ۲۸۳ هزار تن کالا توسط ۱۲ هزار و ۵۷۴ دستگاه کامیون ایرانی و حدود ۳۹ هزارتن کالا توسط یک هزارو ۹۰۰ دستگاه کامیون گرجی، آذری،روسی، تاجیکستان، قزاقستان، اوکراین و قرقیزستان از مرز خارج شده است.

وثوقی محصولات کشاورزی، انواع شیشه، نئوپان، انواع بنزین، میل گرد، سنگ ساختمانی، انواع کاشی، خرما، نمک و پروفیل را عمده کالاهای صادر شده ایرانی عنوان کرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل صادرات با اشاره به صادرات این میزان کالای ایرانی به کشورهای آذربایجان ،روسیه ،گرجستان و حوزه قفقاز و گفت: در ۸ ماه گذشته بیش از ۳۰۱ هزار تن کالا توسط ۱۳ هزار و ۶۸۵ دستگاه از پایانه مرزی بیله سوار ترانزیت خروجی شده که این مهم نیز افزایش ۱۴۳ درصدی داشته است.

دبیر کمیسیون اجرائی مدیریت ایمنی حمل و نقل استان اردبیل تصریح کرد: آب معدنی،سیمان ،ام دی اف، گچ، نئوپان، بیسکویت، برنج، پروفیل، نمک وانواع البسه عمده کالاهای ترانزیت خروجی شده هستند.

وثوقی با بیان اینکه عملیات گندزدایی، ضدعفونی و رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در سالن های تجاری، مسافری و محوطه پایانه مرزی بیله سوار جهت مبارزه با ویروس کرونا درحال انجام است گفت: در مدت یاد شده ۱۶ هزار و ۵۶۹  نفر مسافر از پایانه مرزی بیله سوار به مقصد نخجوان باکو تردد کرده اند.

 

انتهای پیام/
بیله سوار کلیم الله وثوقی پایانه مرزی بیله سوار صادرات کالای ایرانی راهدار اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر