کد خبر: 1240038 A

یک مسئول خبرداد؛

مدیر امور آبفا شهرستان تفت از اولویت قرارگرفتن تامین آب روستای نصر آباد خبر داد و گفت: برای تامین آب در دهستان نصرآباد چاه حفر می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از یزد، محمدمهدی خلاصه‌زاده با اشاره به وضعیت آب شرب در روستاهای این شهرستان اظهار داشت: با توجه به خشکسالی‌های اخیر و کاهش نزولات آسمانی، روستاهای ییلاقی استان به دلیل هوابین بودن با بحران کمبود آب مواجه شده‌اند.

وی ادامه داد: روستای نصرآباد هم جز مناطق ییلاقی شهرستان است لذا شرکت آبفا شهرستان نیز پیش بینی های لازم را انجام و نسبت به اخذ مجوز حفر چاه از شرکت آب منطقه‌ای جهت تامین آب شرب این روستا اقدام کرده که متاسفانه با اعتراض ساکنین منطقه رو به رو  و از ادامه حفرچاه جلوگیری شد.

وی در ادامه اذعان داشت: در حالا حاضر آب دهی چاه مذکور تاحد زیادی افت کرده و شرکت آبفا شهرستان پیگیر صدور مجوز جدید از سوی شرکت آب منطقه‌ای است.

خلاصه‌زاده خاطر نشان کرد: همانطور که می‌دانید در روزهای تعطیل جمعیت غیردائم روستاهای ییلاقی استان چندین برابر شده که این خود مزید برعلت مصرف بیش از اندازه آب شده است و باعث مواجه شدن با بحران افت و قطعی آب در این روستا است.

وی تصریح کرد: لذا جهت جلوگیری از تضییع حقوق دیگر مشترکین اقدام به شناسایی مشترکین پرمصرف گردید و مقرر شد طبق ضوابط قانونی با آنها برخورد شود.

انتهای پیام/
خشکسالی ایلنا یزد حفرچاه آب شرب یزد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر