کد خبر: 1129825 A

معاون اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی در استان آغاز شده و 80 درصد اعتبارات ابلاغ شده به مشاغل پشتیبان و حمایت کننده از مشاغل خرد پرداخت خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، وحید انتظاری با اشاره به آغاز پرداخت تسهیلات 4 درصدی مشاغل خانگی گفت: پرداخت این تسهیلات  تا پایان سال ادامه خواهد داشت و برای آن 40 میلیارد تومان اعتبار در دو مرحله ابلاغ شده است.

معاون اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین ادامه داد: 16 رشته مصوب مشمول دریافت این تسهیلات هستند و متقاضیان می‌توانند برای دریافت وام بهhttps://mkh.mcls.gov.ir/  مراجعه کنند.

وی عنوان کرد: باتوجه به برنامه ریزی‌های صورت گرفته بنا است در سال جاری 80 درصد از اعتبارات ابلاغ شده برای پرداخت تسهیلات به مشاغل پشتیبان و حمایت کننده از مشاغل خرد و تا سقف 300 تا 400 میلیون پرداخت شود و تعاونی‌ها و کارآفرینی‌های زنان نیز می‌توانند به عنوان پشتیبان از تسهیلات بهره‌مند شوند.

این مسئول ادامه داد: باتوجه به اینکه سقف تسهیلات در این بخش چند برابر مشاغل خانگی مستقل است؛ برای جلوگیری از انحراف تسهیلات از اهداف تعیین شده، نظارت مستمر صورت خواهد گرفت.

انتظاری گفت: طی سال گذشته میزان تسهیلات پرداخت شده برای مشاغل خانگی با همکاری بانک‌های توسعه تعاون و رفاه، 5 میلیارد و 500 میلیون تومان بود.

انتهای پیام/
استان قزوین اشتغال زنان برنامه ریزی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر