کد خبر: 1097202 A

زارع در دیدار با مدیرعامل آب و فاضلاب کشور خواستار شد؛

استاندار گیلان خواستار تامین اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومانی برای تکمیل پروژه‌های فاضلاب شهری، حفر و تجهیز چاه‌های آب شرب برای شهر و روستاهای استان از سوی شرکت آب و فاضلاب کشور شد.

به گزارش ایلنا از رشت،ارسلان زارع در دیدار با حمیدرضا جانباز، مدیرعامل آب و فاضلاب کشور با اشاره به آلودگی‌های زیست محیطی ناشی از تخلیه فاضلاب به رودخانه‌های استان و تأثیر منفی آن بر زندگی، سلامت، رفاه و درآمد ساکنان این مناطق اظهار داشت: با توجه به کاهش میزان بارندگی‌ها در سال جاری که منجر به کاهش چشمگیر منابع آبی استان شده؛ اتمام سریع‌تر پروژه‌های در دست اجرای آب و فاضلاب استان، اهمیتی مضاعف دارد.

وی خواستار در نظر گرفتن اعتبار برای ساخت پکیج‌های تصفیه فاضلاب مناطقی از شهرهای رودسر و تالش و نیز تکمیل فاز سوم و شروع فاز چهارم رینگ آب شهر لنگرود برای توزیع مناسب آب در این شهر و انتقال مناسب آب به شهر جدید چاف و چمخاله شد.

استاندار گیلان همچنین بر افزایش اعتبار تکمیل فاضلاب شهرهای رشت، انزلی و صومعه سرا تأکید کرد.

در نظر گرفتن اعتبار برای حفر و تجهیز چاه‌های آب شرب شهری برای شهر و روستاهای دارای تنش آبی گیلان و همچنین بازسازی و راه اندازی سیستم تصفیه‌های فیزیکی آب استان از دیگر مواردی بود که در دیدار زارع و جانباز مورد بحث و گفت وگو قرار گرفت.

جانباز نیز قول مساعد برای تحقق ۱۸۶ میلیارد تومان سهم گیلان از ردیف متفرقه آب روستایی داد.

 

انتهای پیام/
آب و فاضلاب درآمد زیست محیطی سلامت شرکت آب و فاضلاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر