کد خبر: 388211 A

یازده کارگر فولاد زاگرس در بلاتکلیفی/ صدور نامه پایان کار توسط کارفرما

برای یازده کارگر فولاد زاگرس در کردستان نامه پایان کار صادر شده است. این کارگران می‌گویند در حال پیگیری وضعیت خود از مراجع قانونی هستیم.

یازده کارگر فولاد زاگرس در بلاتکلیفی/ صدور نامه پایان کار توسط کارفرما

به گزارش ایلنا، برای یازده کارگر فولاد زاگرس از ابتدای سال جاری نامه پایان کار صادر شده است.

این کارگران می‌گویند از ابتدای اردیبهشت ماه در محل کار حاضر نمی‌شوند و این در حالیست که چندین ماه معوقات مزدی آن‌ها نیز پرداخت نشده است.

از قرار معلوم، شرکت فولاد زاگرس به موجب مجمع فوق العاده‌ای که در اسفند ماه ۹۲ توسط سهامداران عمده این شرکت شامل صندوق بازنشستگی کشوری، صندوق بازنشستگی کارکنان فولاد و سازمان تامین اجتماعی برگزار شد، منحل اعلام گردید.

پس از برگزاری این مجمع حدود ۲۰۰ کارگر این شرکت تعدیل شدند و در‌‌‌ همان مجمع مقرر شد ۲۸ نفر از کارگران به منظور انجام امور جاری و حفظ و حراست از دارایی‌ها به فعالیت ادامه دهند و مزایای آن‌ها توسط سهامداران پرداخت گردد که تا کنون سهامداران از اجرای این مصوبه طفره رفته‌اند.

در حال حاضر برای یازده تن از این ۲۸ کارگر حکم پایان کار صادر شده و این کارگران در حال پیگیری وضعبت خود از مراجع قانونی هستند.

این کارگران می‌گویند بر خلاف مصوبه مجمع، اخراج شدیم و معوقات ما نیز پرداخت نشده است، بنابراین به اداره کار قروه شکایت کرده‌ایم و منتظر برگزاری جلسات حل اختلاف هستیم.

انتهای پیام/
کارگران فولاد زاگرس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر