خبرگزاری کار ایران

گزارش خبری

شمار قربانیان حادثه قبلی پالایشگاه شازند به سه تن رسید/ آخرین وضعیت مصدومان حادثه دیروز

asdasd
کد خبر : ۲۷۵۳۱۷

دقایقی پیش «حسن ابراهیمی» از کارگران مصدوم حادثه ۷ اردیبهشت در پالایشگاه امام خمینی شازند جان باخت. با مرگ آقای ابراهیمی شمار قربانیان حادثه یاد شده به سه تن رسید. همزمان خبر می‌رسد که حال ۳ کارگر مصدوم حادثه دیروز در این پالایشگاه وخیم است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان مرکزی ساعاتی پیش درباره حادثه دیروز پالایشگاه شازند اعلام کرد: «حال ۳ نفر از مصدومین وخیم است و در قسمت مراقبت‌های ویژه تحت مداوا قرار دارند، ۳ مصدوم دیگر در بخش اورژانس بستری و تحت درمان می‌باشند و دو نفر از مصدومین نیز بعد از دریافت خدمات درمانی صبح امروز از بیمارستان ترخیص شدند.»

گفتنی است ۷ کارگر پالایشگاه امام خمینی شازند اراک صبح روز ۷ اردیبهشت بر اثر نشت گاز در واحد آب ترش این مجتمع صنعتی به بیمارستان امیرالمومنین منتقل شدند. دو تن از این کارگران‌‌ همان روز به صورت سرپایی مداوا شدند اما ۵ کارگر دیگر به بخش مراقبت‌های ویژه منتقل شدند. از این ۵ کارگر سه تن جان باخته و دو کارگر دیگر از بیمارستان مرخص شدند.

حادثه پانزدهم اردیبهشت

همچنین ۸ کارگر دیگر پالایشگاه امام خمینی شازند ظهر دیروز بر اثر گارگرفتگی در واحد تصفیه ته مانده نفت خام به بیمارستان امیرالمومنین اراک منتقل شدند. مصدومان این حادثه از نیروهای پیمانکاری پالایشگاه هستند که در حال تخلیه کاتالیت از راکتور دچار مسمومیت با گاز ازت شدند. لازم به ذکر است تعداد کارگران مصدوم این حادثه روز گذشته چهار نفر اعلام شده بود.

«عباس سلیمانی»، مدیر روابط عمومی پالایشگاه شازند اراک در توضیح حاثه دیروز به ایلنا گفت: یکی از کارگران پیمانی در حین تعمیرات واحد ۱۴ پالایشگاه تعادلش را از دست داد و دچار گازگرفتگی شد و همکاران او که احساساتی شده بودند در صدد نجات او بر آمدند که تلاش آنها این حادثه را رقم زد.  

او تصریح کرد: با توجه به گستردگی کار و زیاد بودن تعداد واحدهای تعمیراتی، این اتفاقات طبیعی است. ما برای اولین بار پیچیده‌ترین تعمیرات اساسی را در کشور انجام می‌دهیم بنابراین این حوادث طبیعی است.

در همین رابطه، «مجید عسگری»، فرماندار شازند به ایلنا گفت: کمیته‌ای با حضور مدیرکل امنیتی استانداری، مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت، مدیرکل کار و مدیرعامل پالایشگاه برای پیگیری حوادث پالایشگاه شازند تشکیل شده است که مسئولیت این کمیته بر عهده من قرار دارد. هم اکنون در حال بررسی این دو حادثه هستیم. دیشب هم جلسه داشتیم. گزارش کار‌شناسان وزارت کار، پیمانکار تعمیرات اساسی و کارفرما را به زودی اخذ می‌کنیم، دلایل این حادثه از چهار بعد فنی، ایمنی، نحوه برخورد با مصدومین و انتقال آنها به بیمارستان و بحث صلاحیت‌های ایمنی پیمانکار در حال بررسی است. هنوز به صورت شفاف در حادثه اول درباره مقصر یا مقصرین به نتیجه نرسیده‌ایم اما در ابتدای هفته آینده کلیاتی را اعلام می‌کنیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز