کد خبر: 1243572 A

رئیس کل دادگستری گلستان خبر داد؛

دادگستری گلستان از معرفی سرمایه گذار جدید پتروشیمی گیلان خبر داد.

به گزارش ایلنا، رئیس کل دادگستری گلستان در جلسه تعیین تکلیف نهایی پتروشیمی گلستان که در دادگستری کل استان با حضور استاندار گلستان و هیات شرکت صنایع پتروشیمی ایران تشکیل شد، گفت: موضوع احیای شرکت پتروشیمی گلستان با دستور رئیس قوه قضائیه در سفر استانی کلید خورد و با اختیارات قضایی تفویض شده، دادگستری استان با تلاش مستمر و با همکاری دستگاه‌های اجرایی استان به ویژه استاندار گلستان در صدد رفع موانع حقوقی و قضایی مربوط به ورود سرمایه‌گذار جدید است و هیأت مدیره فعلی با توجه به دستور قضایی، ضمن همکاری لازم با سرمایه‌گذار جدید، هیچ‌گونه مانع‌تراشی در امر سرمایه‌گذاری نخواهد داشت و دستگاه قضایی استان از سرمایه‌گذار جدید حمایت و پشتیبانی کامل خواهد کرد.

رئیس کل دادگستری گلستان افزود: این جلسه، جلسه نهایی است و حداکثر تا یک ماه آینده سرمایه‌گذار جدید در استان مستقر و کار را آغاز می‌کند و تا زمانی که این شرکت احیا شود دستگاه قضایی در کنار سرمایه‌گذار جدید است و پس از احیا و رفع موانع قضایی، کار به بخش اجرایی سپرده می‌شود.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان با بیان این که حمایت قضایی ما از سرمایه‌گذار پتروشیمی جدی است، افزود: اهتمام دو رئیس قوه در سطح کلان و مسئولان قضایی و اجرایی در سطح استان، برای پیگیری راه اندازی پتروشیمی گلستان یک تعامل هماهنگ قضایی و اجرایی است و تلاش‌ها به زودی به ثمر خواهد نشست.

استاندار گلستان هم در این جلسه گفت: مشکلات و چالش‌های حقوقی پتروشیمی با کمک دادگستری استان رفع شد و الان وارد فاز اجرایی شدیم.

علی محمد زنگانه افزود: برای فرآیند اجرا یک برنامه مدون در ۱۲ گام طراحی شده و در حال پیش بردن این گام‌ها هستیم.

 زنگانه ادامه داد: تشریفات قانونی و اجرایی برای ورود سرمایه‌گذار جدید شروع شده و پیش‌بینی می‌کنیم حداکثر تا یک‌ماه آینده مقدمات برای احیای دوباره این پتروشیمی و استارت کار اجرایی آن شروع شود.

احمد شکری مدیر طرح‌های صنعت پتروشیمی ایران هم در این جلسه گفت: خوشبختانه همگرایی خوبی در مجموعه قضایی و اجرایی استان وجود دارد و با همین همگرایی، آخرین گام‌های مانده تا احیای این پروژه را برداریم و این طرح عملیاتی شود.

احمد شکری افزود: پروژه قبل از این که وارد فاز اجرایی شود یکسری پیش نیازهای حقوقی، قراردادی و مالی دارد که در این جلسه و جلسه‌های قبلی توافقات خوبی صورت گرفت.

شکری گفت: در بین سرمایه‌گذارهای جدید توانمندترین سرمایه‌گذار ورود کرده و به زودی این طرح عملیاتی می شود.

تکاپو برای راه اندازی دوباره پتروشیمی گلستان ۲۵ آذرماه سال گذشته با دستور ویژه رئیس قوه قضائیه در سفر به استان گلستان آغاز شد و پس از آن در سفر رئیس جمهور به گلستان هم بر کمک به راه‌اندازی این طرح تاکید شد.

طرح پتروشیمی گلستان از ۱۶ سال پیش تاکنون بر زمین مانده است و بیش از ۹۰ هزار سهامدار دارد.

این پروژه در این سال‌ها فقط ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

 

 

انتهای پیام/
پتروشیمی گیلان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر