کد خبر: 642472 A

طبق آمارهای بررسی شده؛

این غذاها حاوی فیبر هستند و علاوه بر چاقی بسیاری از بیماری ها را نیز کنترل می کنند.

به گزارش ایلنا، آمارها نشان می‌دهند بسیاری از مردم دنیا به اندازه کافی غذاهای فیبردار دریافت نمی کنند. ( این مقدار حداقل 25 گرم فیبر در یک روز است با این حال مواردی مانند سن و مقدار فعالیت نیز در این مقدار تاثیر دارد ). دریافت ناکافی فیبر یک مشکل به حساب می آید چون باعث پیامدهای نامطلوب برای سلامت است، مانند افزایش خطر حمله قلبی، چاقی یا سرطان کلونکتال.

تصمیم گرفته اید که مصرف فیبر خود را بالا ببرید اما نمی‌دانید دقیقا چه غذاهایی باید بخورید؟ در ادامه منابعی را به شما معرفی می‌کنیم که سرشار از فیبر هستند.
 

بادام
1- بادام
 بادام یکی از آجیل هایی است که بیشترین فیبر را دارد و در هر 28 گرم 3 گرم فیبر دارد. این مقدار را با یک قطعه میوه به عنوان میان وعده ترکیب کنید و از آنجا که هر دو سرشار هستند از مواد مغذی احساس سیری و رضایت خواهید کرد.
 

لوبیا
2- لوبیاها از غذاهای فیبردار
 لوبیاها فقط برای قلبتان خوب نیستند بلکه یکی از غذاهای سرشار از مواد مغذی هستند که به تقویت سلامت بدن کمک می‌کنند. همچنین لوبیا غذاهای نسبتا ارزانی است و می‌توان در کنار بسیاری از غذاها قرارش داد. یک فنجان لوبیا حدود 15 گرم فیبر در خود دارد این یعنی نیمی از نیاز روزانه شما به فیبر.
 

تمشک
3- تمشک
 میوه‌های کامل همگی منابع خوبی از فیبر هستند اما برخی میوه‌ها پا فراتر گذاشته‌اند. هر فنجان تمشک حاوی 8 گرم فیبر است همچنین این میوه نه تنها بسیار کم کالری است بلکه مقدار زیادی مواد مغذی نیز در خود دارد. تمشک را به سادگی می توانید وارد اسموتی کنید یا به صورت مستقیم در میان وعده میل کنید.
 

بذرکتان
4- بذر کتان
 تا چند سال پیش همه جا صحبت از بذر کتان بود اما بعد از گذشت مدتی محبوبیت آن نیز فروکش کرد. اما نباید فراموش کنیم این بذر سرشار از مواد مغذی، اسید چرب های امگا 3، پروتئین و البته فیبر است. همه اینها بذر کتان را تبدیل به یک گزینه مناسب برای اضافه کردن به برنامه غذایی می‌کند.
 

سبوس جو
5- سبوس جو
 بلغور جو دو سر توجهات زیادی را به خود معطوف کرده اما نباید فراموش کنیم سبوس جو نیز می تواند یک جایگزین عالی برای صبحانه باشد. هر یک سوم فنجان سبوس جو حاوی 6 گرم فیبر است. فیبر غلات مانند اسفنج هایی هستند که سطح لیپیدها را کاهش می‌دهند و سیر نگهتان می‌دارند.

عملیات برداشت عدس در شهرستان شیروان چرداول آغاز شد 
6- عدس
 خوردن عدس باعث می شود فیبر و پروتئین را با هم دریافت کنید، اضافه کردن عدس به غذاها نیز ساده است حتی می توانید آن را به سالاد یا پاستا نیز اضافه کنید. یک فنجان عدس حاوی 15 گرم فیبر و 18 گرم پروتئین است.

کنگر فرنگی 
7- کنگر فرنگی
 یک منبع عالی از فیبر غیر محلول که به پیشگیری از یبوست کمک می‌کند. کنگر فرنگی برای سیستم گوارش عالی است. یک فنجان از آن حاوی 8 گرم فیبر و 5 گرم پروتئین است. آن را می‌توانید در کنار دیگر سبزیجات، مرغ یا پاستا بپزید و میل کنید.

دانه چیا 
8- دانه چیا
 دانه‌های چیا همه کاره‌اند و می‌توانید آنها را به بسیاری از غذاها اضافه کنید تا میزان فیبر دریافتی خود را افزایش دهید. دانه‌های چیا برای سلامت قلب  بسیار مفید هستند همچنین سرشار از اسید چرب های امگا 3 هستند که به کاهش فشر خون و کلسترول کمک می‌کند. می‌توانید دو قاشق غذا خوری از آن را داخل اسموتی، سالاد، همبرگر یا ماست بریزید تا 8 گرم فیبر وارد بدنتان شود.
 

سیب زمینی شیرین
9- سیب زمینی شیرین
 افرادی که برنامه غذایی کم کربوهیدرات را رعایت می‌کنند شاید از این غذای نشاسته‌ای بترسند اما سیب زمینی شیرین یک انتخاب سرشار از مواد مغذی مناسب است. یک سیب زمینی شیرین متوسط حاوی 4 گرم فیبر است و سرشار است از ویتامین A، ویتامین C و پتاسیم که کمک می‌کنند عضلات و اعصاب به درستی کار کنند.
 

آواکادو
10- آوکادو
 بیشتر به خاطر منبع چربی‌های سالم شناخته می‌شود اما این میوه مقدار زیادی فیبر نیز دارد. نیمی از آوکادو حاوی 5 گرم فیبر است، بنابراین می‌تواند انتخاب مناسبی باشد ( با تمام این خوبی‌ها اما آوکادو برای ما میوه‌ای نادر است و قیمتش نیز بالا است ).

منبع: رکنا

برنامه غذایی چاقی سبزیجات سلامت سیب زمینی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر