کد خبر: 598340 A

برای افرادی که تمایل دارند طیف گسترده‌ای از دما را انتخاب کنند، قابلیت تنظیم دما در برخی از محصولات موجود در بازار به عنوان مثال تشک برقی بیورر ، گاهاً تا 12 حالت مختلف است.

بسیاری از مردم شاید نام تشک برقی را نشنیده‌اند یا آگاهی نسبت به آن ندارند. تشکهای برقی در واقع همان سنگ های داغی هستند که در پارچه‌ای می‌پیچیدند و برای کاهش دردهای مزمن در کمر و دیگر نقاط بدن، در رختخواب می گذاشتند.

موثر بود اما گرمای آن ها متداوم و برنامه‌پذیر نبود ضمن این که وسیله ای که موجب خواب راحت تر و احساس بهتر بشود، فقط برای افرادی که بیمار هستند یا کمر درد دارند مفید نیست. در این نوشته سعی می کنیم به بررسی و بازنگری ساده از تشک برقی و فواید آن بپردازیم.

گرما با فشار یک دکمه

تشک برقی، یک تشک است که توسط المنت‌های برقی گرما تولید می‌کند. یک بستر راحت با گرمای یکنواخت و لذت بخش و ملایم در طول شب، که تا حد زیادی به کاهش فشارهای عصبی و استرس کمک زیادی می کند. یک تشک که به سرعت و به دلخواه گرم می‌شود.

برای افرادی که تمایل دارند طیف گسترده‌ای از دما را انتخاب کنند، قابلیت تنظیم دما در برخی از محصولات موجود در بازار به عنوان مثال تشک برقی بیورر ، گاهاً تا 12 حالت مختلف است.

طب شرقی

آرتروز از شایع ترین بیماری های مفصلی همراه با رشد افسار گسیخته در ایران و جهان است. از گذشته های دور برای کاهش و تسکین دردهای مرتبط با آرتروز یا گرفتگی عضلات، از گرما استفاده می‌کردند.

گرما با افزایش جریان خون، به کاهش درد ماهیچه ها کمک می‌کند و نه فقط برای دردهای مزمن، بلکه برای افرادی که در اثر ورزش دچار آسیب دیدگی یا گرفتگی عضلات هم می شوند، مناسب است. استفاده از تشک برقی، روش بسیار خوبی برای ترموتراپی است همراه با این حسن بزرگ که می توان برای زمان و درجه حرارت مورد نیاز خود برنامه ریزی کرد.

تشک صرفه جو

بیشتر محققان معتقدند که خوابیدن در اتاقی که دمای آن خطی متوسط و رو به پایین دارد، برای سلامتی مفیدتر است و به بهتر خوابیدن هم کمک می کند. با یک تشک برقی و تنظیم حرارت آن روی دمای پایین و در عین حال مداوم، می‌توانید دمای وسایل گرمایشی اصلی منزل خود یعنی بخاری یا شوفاژ را کاهش داده و محیط خواب خود را خنک تر کنید در حالی که رختخواب شما هنوز گرم و راحت است و از شر وزن اضافه پتو هم خلاص شوید، در مصرف انرژی هم صرفه جویی کنید.

1

هیولا در رختخواب

مایت ها و دیگر موجودات ذره بینی تقریباً همه جا هستند. آن ها گرما و رطوبت را دوست دارند و راه خود را به هرجای مرطوبی حتی رختخواب شما باز می‌کنند. پوسته هایی که در طول شب از بدن جدا می شوند یکی از بسترهای دوست داشتنی برای آن هاست.

تشک و پتو برقی با فراهم کردن یک بستر گرم ولی خشک بعضاً تا 50 درصد به کاهش آن ها کمک فراوانی می کند. علاوه بر این در بعضی برندها، پارچه ها و الیاف به کار رفته در تشک برقی به پشتوانه فن آوری های پیشرفته خود از تکثیر آن ها جلوگیری می‌کنند تا هیچ گرد و غبار و باکتری و آلرژی نتواند با استراحت شبانه ای که سزاوار آن هستید، تداخل داشته باشد.

هم چنین نیاز به جلد کردن تشک برقی با چند لایه پارچه تیره تر نیست، چون زمانی که کثیف شدند برای طراوت و تمیزی بیشتر،  بدون هیچ گونه آسیبی به راحتی در ماشین لباسشویی شسته می‌شوند.

تشک های برقی برای کاربردهای متفاوتی طراحی می‌شوند، بنابراین بهتر است ابتدا هدف خود را از خرید آن ها بدانید، حتی اگر اهداف درمانی دارید از پزشک خود مشاوره بگیرید و با یک بررسی دقیق و کارشناسانه در زنبیل ، یک خرید خوب و با کیفیت را تجربه کنید.

آرتروز زنبیل تشک برقی طب شرقی تشک برقی بیورر گرفتگی عضلات تشک صرفه جو پتو برقی اهداف درمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر